1/2

Rotamız, Online Evrenler 3

Özgür Yıldız 21.10.2010 - 13:57
Devasa diyarlarda neler oluyor?
Online evrenler gelişmeye doymuyor olacak ki, bu hafta da birçok yeni bilgiyle karşınızdayız. World of Warcraft haberleri, her hafta olduğu gibi başı çekiyor. Aion ve diğer MMO’lar da bunları takip ediyor. Haftanın en ilgi çeken gelişmesi ise, Bethesda’dan gelen MMO haberi…

Bethesda, MMO yapıyor!
Interplay ile Bethesta Softworks arasında Fallout’un MMO haklarıyla ilgili devam eden dava, değişik etkilerde bulunuyor. Öyle ki davanın ayrıntılı bilgilerine bakıldığında Bethesda’nın Online oyunlar kısmı, bünyesindeki 100’e yakın çalışanıyla yeni bir MMO üzerinde çalışıyor. Ayrıca geliştirilmesine 2006 senesinde başlandığı ve onlarca milyon dolar harcandığı belirtiliyor. Söylentiler arasında Fallout ve Elder Scrolls geçiyor, ancak dava kapanana ve Bethesda, Fallout’un haklarını eline geçirene kadar bu oyunun geliştirilmesine devam etmesi beklenmiyor. Bu yüzden yoğun olarak Elder Scrolls ismi telaffuz ediliyor.

Rotamız, Online Evrenler 3
"Tüm dünyayı yıktık, ama bununla da yetinmiyoruz, daha fazlasını istiyoruz."

WoW’dan tonla haber
Gün geçmiyor ki World of Warcraft’la ilgili yığınla haber gelmesin. 5 senelik oyunu ayakta tutmak için her şeyi yapıyor Blizzard. Kötü de yapmıyor hani. Bunun en güzel örneklerinden birisi de Armory’e gelen güncelleme. Artık Internet üzerinden karakterinizi 3 boyutlu olarak görebiliyorsunuz. Ayrıca bir RSS feed yardımıyla oyunda en son hangi achievement’ları aldınız, hangi boss’u kaçıncı defa kestiğinizi de buradan görebiliyorsunuz. Bu feed’i istediğiniz yere ekleyebiliyorsunuz da. “Rol yapma” öğelerine önem veren arkadaşlara, karakterlerine özel bir Twitter hesabı alıp, bu feed’i Twitter’larına bağlamalarını öneriyorum. Çok eğleneceksiniz.