1/2

Rotamız, Online Evrenler 4

Özgür Yıldız 21.10.2010 - 13:57
Bakalım ne gibi yenilikler var?

Hazır havalar soğumuş, karlar yağmış, yollar kapanmış, sınavlar sona ermişken Online evrenlere dalmanın tam zamanı gelmiş gözüküyor. Firmalar da bu dönemde cazip olabilmek amacıyla MMO’larına yeni özellikler eklemeye devam ediyorlar. Hazır bir de MMO’lardan yeni haberler varken, tatil döneminin yoğun olacağını söyleyebiliriz. Bu hafta Star Wars Galaxies, Everquest, Star Trek Online, World of Warcraft ve diğer MMO’lardan tonla haberimiz var. Vakit kaybetmeden önemli başlıklara geçelim.

2012’de Fallout’mu geliyor?
Earthrise’ın arkasındaki Masthead Studios ve Interplay, Project V13 yani Fallout MMO’sunu geliştirmek için anlaşma imzaladılar. Masthead’in bu projeyle 2009’un başından beri ilgilendiği belirtiliyor. Interplay başkanı ve CEO’su Herve Caen ise yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Bu MMO’nun daha önce görülmemiş özellikleri olacak ve bu özellikler 2012’deki açık Beta’dan önce kamuoyuna duyurulacak.”

Bu açıklamaya rağmen MMO projesinin Bethesda ve Interplay arasındaki dava sonuçlanana dek açıklığa kavuşması beklenmiyor.

Rotamız, Online Evrenler 4

Star Wars’a dönüş başlıyor
Sony Online Entertainment’in uzun soluklu MMO’su Star Wars Galaxies’de sivil savaş, son güncellemeyle başlamış oldu. 15. güncelleme Galactic Civil War: Forces Under Siege ile birlikte üç büyük şehirde büyük bir işgal ortamı başlamış oldu.

Böylece uzun süredir yapımı oynamayan kullanıcılar, oyuna döndüklerinde bir aylık ücretsiz deneyim zamanı kazanacaklar. 1 Şubat – 1 Mart arasında eğer oyuna dönmek istiyorsanız, bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Promosyondan yararlanmanız için 1 Ocak 2007 – 30 Kasım 2009 arasında aktif hesabınızın olması gerekiyor.