1/2

Rotamız, Online Evrenler 8

Özgür Yıldız 21.10.2010 - 13:56
Sınırlar giderek genişliyor. Haftanın önemli gelişmeleri burada!
Eğer en yakın arkadaşınız, yüksek matematik dersinde MMO karakteri için DPS (saniyede verilen hasar) denklemi yazıyor ve bunu arka cebinde taşıyorsa, doğru yerdesiniz demektir. Dışarıdan çoğunlukla bir sorun gibi gözükse de, insanların ya kafalarını dağıtmak için ya da eğlenmek için böyle yollar seçmeleri normal. Geçtiğimiz hafta basında çıkan bir iki haber canımızı sıkmadı değil.

İlk önce Metin 2 oynayan bir çocuğun kaybolduğu haberi çıktı. Tabii ki medya olanca gücüyle video oyunlarının üzerine gitti. Ama sonra ne oldu? Çocuğun “karne” nedeniyle ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Metin 2 ise, günah keçisi yapıldı.

WoW oynayan birisi ise annesine saldırdı diye herkes WoW’a sövdü durdu. Oysa annesini dövmesinin tek nedeni WoW muydu?

Suçlu veya psikolojik sorunlu insanların hobi ve alışkanlıklarını, yaptıklarının tek nedeni olarak göstermeyi bırakmalıyız. Hem medya, hem de kamuoyu olarak bu düşüncelerden arınmamız gerekiyor.

Rotamız, Online Evrenler 8

Warhammer Online 1.3.4 çıktı
Mythic Entertainment, Warhammer Online’ın 1.3.4 yamasını yayımladı. Bu yama, özellikle senaryo ve şehir kuşatmalarına yoğunlaşıyor. 1.3.4’le birlikte gelenler arasında senaryoyla kazanılabilen RvR silahlar, revize edilmiş senaryolar ve daha fazlası bulunuyor. Yeni bir 6v6 canlı event senaryosu olan The Ironclad’ın da eklendiği yama, Warhammer oyuncularını oyalayacağa benziyor.

Catacylsm’e doğru
Yeni ek paketin Ekim 2010 gibi gelmesi beklenirken, World of Warcraft oyuncuları yeni yamalarla biraz olsun Catacylsm değişikliklerine hazırlanmaya başlıyorlar. Yeni yama 3.3.3’le birlikte gelecek olan yeni görevlerle, Alliance oyuncuları Gnomeregan’da, Horde oyuncuları ise Echo Isles’daki başlangıç hikayeleriyle değişime hazırlanmış olacaklar. 3.3.3 PTR(Test sunucuları)’lar da oynanmaya başlanmış durumda.