Rovio: "Free to Play yapacaksanız etik olmanız lazım"

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 21.02.2014 - 15:23
Finli firmadan ders niteliğinde mesaj
Angry Birds'ün yaratıcısı Rovio bugün yaptığı bir açıklama ile ücretsiz oyunlardaki ufak ödemelerin ailelere iyi anlatılması gerektiğini belirtti.

OFT araştırması sonrasında yapılan açıklamada, geliştiricilerin ve platform tasarımcılarının kullanıcılara -ki bunlar genellikle ebeveyn ve çocuklar oluyor- oyun içi maliyetleri düzgün bir şekilde anlatması gerektiğinden bahsediliyor.

Rovio: "Free to Play yapacaksanız etik olmanız lazım"
Geçtiğimiz senin sonlarına doğru f2p türünde yayınladığı Angry Birds Go oyunu için de aileleri konu hakkında uyardıklarını belirten firma "F2P oyun yapmanın tek yolu etiklikten geçer" dedi.

"Kazara yapılan satın alımlar kimseye fayda sağlamaz" diyen Rovio'nun Oyun Departmanı Başkan Yardımcısı Jami Laes sözlerine şöyle devam etti:

"Bu çok ciddiye aldığımız bir durum. Biz oyunlarımızın her yaştan kullanıcı için güvenli ve eğlenceli olması için emin oluyoruz. Ebeveynleri oyun içi maliyetler hakkında bilgilendirmek için ciddi bir çaba harcıyoruz." 
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2021 07:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rovio: "Free to Play yapacaksanız etik olmanız lazım"

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×