1/2

RTL Ski Springen 2005

Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Kayakla atlamanın keyfine varalım.
Platformlar PC
RTL Ski Springen 2005
Merlin Puanı 74
Artılar Meraklılar için güzel hazırlanmış kariyer modu.
Eksiler Hareketler sadece Mouse ile yapılabildiğinden çok hassaslar.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi 1924’de Fransa Chamonix’de 11 gün süren Uluslarası Kış Sporları haftası düzenledi. Bu organizasyon sonradan ilk Kış Olimpiyatları olarak kabul edilip 16 ülkeden 13’ü bayan toplam 258 sporcunun mücadelesine sahne oldu. Aradan çok uzun yıllar ve savaşlar geçti. Son organizasyon 2002 yılında ABD’nin Utah eyaletinde ki Salt Lake kentinde gerçekleştirilirken katılımcı sayısı 77 ülkeden 886’sı bayan olmak üzere 2399 sporcuya ulaştı.

Eğer 1940 ve 1944 kış olimpiyatları, İkinci Dünya Savaşı sebebiyle iptal olmasaydı, Torino 2006 22. Dünya Kış Olimpiyatı olacaktı.

Ski Springen 2005 bir Ski Jumping (Kayakla Atlama) oyunudur. Meraklılar için iyi haber fakat oyuncu psikolojisi işte, insan daha çok branş bekliyor. Öncelikle oyundaki Tutorial bölümüne mutlaka göz gezdirin. Öyle güzel hazırlanmış bir bölüm ki, size nasıl atlama yapacağınızı öğretene kadar tekrar ettiriyor. Tekrar derken en başa dönüldüğünü sanmayın. Parkur parçalara ayrılmış. Böylelikle takıldığınız kısımlarda başarılı olana dek tekrar ediyorsunuz. Bu bölümde kendimizi iyice yetiştirdikten sonra Pratice Mod’da başlayacağımız kariyerimize ön hazırlık yapıyoruz. Dilerseniz rampayı, kayakçıyı, hava durumunu ve hatta zeminde bile değişiklikler yapabileceğiniz Pratik mod gayet ayrıntılı düşünülmüş.

Kış Olimpiyatları için yakılan ilk meşale turu Yunanistan’daki Olimpos dağından değil Norveç’teki Mordegal’den başlamıştır.

Kariyer planlamasının vaktinin geldiğini hissediyormusunuz? O zaman ilk önce bir Jumper yaratmamız gerekiyor. Turnuvalarda kullanacağımız kayakçıyı yaratacağımız bölüm beklediğimdan çok daha ayrıntılı olarak karşıma çıktı. Önce karakterinize bir yüz seçiyorsunuz. Ardından “Equipments” ekranında kasktan kayağa kadar kullanacağınız teçhizatlarınızı belirliyorsunuz. Fakat bu bölüm basit bir “Edit” bölümü değil. Edineceğiniz alet edevatları satın alıyorsunuz. Başlangıç için size verilen para 5000 Euro. Mağlum kaliteli olan hiç bir şeye yetmiyor. Özellikle elbise ve kayaklar çok pahalı! Ortalama bir eldiven alıp oyunumuza devam edelim biz.

1964’deki İnssbruck Olimpiyatlarıyla beraber meşale tekrar Olimpos dağından başlatıldı.

Tek kişilik kariyerimizi açtık ve karşımıza bir sponsor ekranı çıktı. Eğer verilen ücreti beğenmezseniz başka bir firmayla da anlaşabiliyorsunuz. Tam kasamıza biraz para girdi derken oyun bize koç almamız gerektiğini belirtiyor. Cüzi bir meblada antrenörlere verdikten sonra menüye şöyle bir göz gezdirdiğimizde “Bet” başlığı dikkatimizi çekiyor. Ski Springen bize bahis oynayarak da para kazanma fırsatı veriyor.