1/13

Runaway 2: The Dream of The Turtle

Erdem Maşlak
Erdem Maşlak 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Dertlerinizden kurtuluyorsunuz.
1 - TRAPPED IN THE JUNGLE

Uçak yere çarptığında kendinizi bir ormanın içerisinde buluyorsunuz ve nerede olduğunuz hakkında herhangi bir fikriniz de yok. Kontrol size geçtikten sonra hemen kapının sağ tarafında yerden cam parçasını (Shard of glass) alın. Sağ taraftaki kutuların içinden de bir tane oyuncak köpek (Capote puppy) alın. İçerisinde piller var; envanter ekranına geçiş yapın ve inceleyin. Brian oyuncak köpeğin içerisinde bir su tankının olduğunu fark edecek. Tekrar oyun ekranına dönün ve kapının sol tarafındaki, üzerinde Keep Close yazılı dolabı açmaya çalışın. Kilitli olduğunu fark ediyorsunuz. Buranın yine hemen sol tarafında, yerde Gina'nın saç tokası (Gina's hair clip) var; onu alın. Pilot kokpitinin içerisine girin. Buraya geldiğinizde Brian otomatik olarak uçağın pilot koltuğuna oturacak. Brian'ın sol tarafındaki cepten büyüteci (Magnifying glass), sağındaki orta cepten de dürbünle (Binoculars) viski şişesini (bottle of whiskey) alın ve içeriyi inceleyin. Brian'ın sol kolunun alt tarafına denk gelen kola dikkat edin; kolu çektiğinizde uçağın ön tarafındaki kapak açılıyor. Bulunduğunuz yerden çıkın ve sonrasında da uçağın arka tarafındaki kapıdan da çıkarak ormana ayak basın. Açılan kapağın olduğu yere gittiğinizde siz oraya varmak üzereyken kapandığını görüyorsunuz. Geldiğiniz yolu tekrar geri dönerek uçağın kokpitine girin. Kolu tekrar çekin ve bu kez orada Gina'nın saç tokasını kullanın. Uçaktan tekrar dışarı çıkın ve kapağın içerisinden su tankını (Tank of water), aletleri (Tool) ve kayganlık önleyici spreyi (Anti-slippage spray) alın. Bu arada ağaçların tepesinden bir şeyin düştüğünü görüyorsunuz. Yerden Otto'nun pilotluk lisansını (Otto's pilot license) alın. Ekranın üst tarafında, uçağın giriş kapısı hizasında ağaçların tepesini (Treetop) görebiliyorsunuz. Burada dürbünü kullandığınızda, ağacın dalına asılı şekilde Otto'nun çantasını görüyorsunuz. Şimdilik burada yapabileceğiniz herhangi bir şey yok.

Ekranın sağ tarafına doğru ilerleyin ve diğer ekrana geçiş yapın. Bir bataklığın kenarında küçük bir maymun görüyorsunuz, sizi fark ettiğinde kaçıp gidiyor. Sağa doğru ilerlediğinizde buradan tırmanarak çıkabileceğinizi düşünüyorsunuz, ama denemeye kalktığınızda, kahramanımız tehlikeli olduğu için o taraftan gitmeyi reddediyor. Hemen yan tarafta da bir bataklık var. Bataklığın içerisine dikkatli bir biçimde baktığınızda, taşların yakınında Otto'nun gözlüklerini (Otto's goggles) yakalayabiliyorsunuz. Almaya çalıştığınızda Brian, etraftaki bir ağaçtan bir dal kopararak gözlüğü olduğu yerden alıyor. Envanterinizin üzerinde gözlüğü incelediğinizde kahramanımız gözlük üzerindeki kayışı (Strap) fark ediyor. Kayışı çıkartmak için envanterinizde gözlük ile kırık cam parçasını birleştirince, kayışı elde ediyorsunuz. Kayışla dal parçasını birleştirin ve sapan (Silngshot) yapın. Uçağın olduğu yere geri dönün ve ağacın tepesinde sapanı kullanın. Brian yerden bir taş alıp Otto'nun çantasını (Otto's bag) yere düşürüyor. Envanterinizin içerisinde Otto'nun çantasını inceleyin ve içerisinden kırık anahtar parçalarını alın. Anahtarı uçağın çıkış kapısının yan tarafındaki dolabı açmak için kullanacağız, ama bu şekilde değil. Güneş ışığını bunun için kullanabiliriz. Dışarı çıkın ve büyüteçle güneş ışığını kullanın. Fakat kahramanımız bu halde kullanamayacağını söylüyor. Envanteriniz üzerinde alet parçasını büyüteç ile birleştirin ve sonrasında da herhangi bir güneş ışığı üzerinde kullanın. Brian oluşturduğu bu aleti yere saplıyor; böylelikle alt tarafına anahtarı yerleştirebiliyoruz. Anahtarı büyütecin üzerinde kullandığınızda, bir süre sonra elinizde iki parçası birleştirilmiş bir anahtar elde ediyorsunuz. Anahtarı götürüp uçağın içerisinde kullanın. Fakat bu kez de parçaların birleştiği yerdeki erimiş plastik parçaları anahtarın yuvasına girmesini engelliyor. Envanteriniz üzerinde kırık cam parçası ile anahtarı birleştirdiğinizde Brian gereksiz parçaları ayıklıyor. Sağlam anahtarı tekrar dolabın üzerinde kullanın. Açılan dolabın içerisinden kahramanımız otomatik olarak sadece kar ayakkabılarını (Snowshoes) alıyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×