Rus Takımları CS: GO Blast turnuvasından yasaklandı

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 2.03.2022 - 14:36
CS: GO Blast turnuvası, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalini gerekçe göstererek tüm etkinliklerinden Rus Takımları nı yasakladı.

Ukrayna'da devam eden savaş nedeniyle, BLAST Premier öngörülebilir bir gelecek için tüm Rus Takımları yasakladı. Organizasyon ayrıca, BDT bölgesinde bulunan ekiplerin etkinliğe katılmasını engelleyerek CIS elemesini iptal etmeye karar verdi.

Rus Takımları CS: GO Blast turnuvasından yasaklandı

Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile etkinliğe davet edilen/edilecek tüm Rus Takımlarının engellendiğini belirten organizatörler, diğer takımlarda yer alan Rus oyuncuların turnuvaya girmesine engel olmadığını da belirtti.

Rus Takımları CS: GO Blast turnuvasından yasaklandı

Rus takımları özellikle CS: GO oyununda önemli bir rol oynuyor. Özellikle CS: GO'daki mevcut en iyi altı takımdan ikisi Rusya merkezli: Gambit Esports ve Virtus.pro. Bunların turnuvaya katılması engellendikten sonra, Twitter üzerinde de ciddi bir tartışma çıktı. Kararın politik olduğunu söyleyenler, oyun dünyasına bunun bulaştırılmaması gerektiğini savundular.

Diğer taraftan Navi de bir açıklama ile Rus firması ESForce Holding ile olan sponsorluk anlaşmasını bitirdiklerini duyurdular. Navi'de üç Ukraynalı üç Rus oyuncu bulunmasına rağmen, takımın merkezinin Ukrayna'da bulunmasından dolayı turnuvalarda engellenmiş değil.

Buna rağmen yaptıkları açıklamada, binlerce insanlar evlerini terk ederken ve diğerleri savaşırken, kendilerinin de sığınaklarda olduğunu ve bu durumda eSpor ile uğraşmaya imkanları olmadığını açıkladı. Ayrıca sadece ESForce Holding ile değil, diğer iş birlikteliği olduğu tüm Rus firmaları ile ilişkilerini kestiklerini duyurdular.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 7.06.2023 05:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2022 06:35
Hepsi bu ABD 'nin suçu ateşe petrol tankeriyle gidiyor. Her zamanda bunu yapmaya devam edecek amacı zayıflatabildiği tüm ülkeleri zayıflatmak. Putin kadar zeki adam görmedim bu günleri görüp o kadar hazırlığı boşuna yapmamış. Savaşa bende karşıyım ama biri seni itip kakarsa sonuçlarınada katlanmalı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2022 19:00
Ya bu gençlerin suçu ne? Ruslar'ın suçu ne? Sen arı kovanını tekmele, arılar sana saldırınca onlar suçlu olsun. Batı'nın gerçek yüzünü çok net görüyoruz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2022 12:02
Bunlarda bir gram beyin yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2022 00:28
Ne alaka Putin in kendisi kafayı yemiş manyak tabii bazı destekleyen ruslarda vardır ama halkını genellemek pek doğru bulmadım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2022 15:51
rusları csgo blast'tan çekersen nuclear blast'ı yediğindede şikayet etmemelisin.rusların bu kadar dünyada izole etmeyide doğru bulmuyorum.adamları olimpiyatlardan lokantalardan heryerdn dışlanması sorunları çözmüyor.kaldıki bu insanlar içeride protestoda yapıyor gözaltına alınıyorlar.natoda hatalı.
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2022 22:19
NATO şrfszlr birliği zaten. ABD girmese, Ukrayna'yı bu hale getirici etkiler yapmasalar Rusya girmezdi. Olan masumlara oluyor her iki taraftan da boşuna.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rus Takımları CS: GO Blast turnuvasından yasaklandı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×