Rusya'da Warhammer satışları durduruldu

Murathan Özlü
Murathan Özlü 16.03.2022 - 19:30
Rusya'da Warhammer satışları durduruldu. Sony, Activision Blizzard gibi firmaların ardından Warhammer'ın yapımcısı Games Workshop'da Rusya'ya tepki gösterdi.

Games Workshop'un duyurusuna göre Rusya'da Warhammer satışları durduruldu. İngiltere merkezli firma, websitesinde yayınladığı Rusya-Ukrayna Savaşına Dair Önemli Not başlığı ile yayınlanan kısa duyuruda, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sebebiyle Rusya'da bütün satışları durdurduğunu açıkladı.

Rusya'da Warhammer satışları savaşa tepki olarak askıya alındı

Games Workshop konuya dair şu ifadeleri kullandı:

" Ukrayna'da yaşanan korkunç olaylardan dolayı çok üzgünüz. Kalbimiz Rusya'nın saldırısından etkilenen herkesin yanında. Bu yaşananlar yüzünden Games Workshop olarak Rusya'daki tüm Warhammer ürünü satışlarını askıya aldık.  Bu kararı almak hiç kolay olmadı. Rusya'da, savaşı desteklemeyen pek çok Warhammer sever oyuncu ve içerik üreticileri olduğunun farkındayız. Ancak sıkıntı çekenlerin yanında durmalıyız."

Rusya'da Warhammer satışları
Ukrayna milletvekili Mykhailo Fedorov'un teknoloji ve oyun firmalarına Rusya'ya boykot çağrısı yapmalarının ardından pek çok firma Rusya'da hizmetlerini durdurdu. Paypal'dan Youtube Premium ödemelerine, Nintendo'dan Microsoft'a kadar pek çok oyun firması Rusya'da hizmetlerini durdurdu. Listede Starbucks, Apple,  Coca-Cola, Mercedes-Benz, Nike gibi firmalar da yer alıyor. Rusya'da hizmetini durduran oyun firmalarının arasında ise Take-Two, CD Projekt, Microsoft, Ubisoft, Sony ve Epic'de var.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 17:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2022 11:58
Ukrayna kimsenin umurunda değil. Amaçları Rusya'yı değersizleştirip şirketlerine çökmek. Ondan sonra barış ortamı yine oluşur. Millet de sanıyor Avrupa, ABD hümanizm için yapıyor...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2022 14:16
Tebrik edirim mutlaka fazla olması dileğiyle
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2022 12:07
Steam neyi bekliyor!!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2022 02:30
yaşayan halkın ne günahı var. benzeri kararları çok saçma buluyorum
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2022 11:13
Peki ukraynadaki sivil halkın ne suçu var sayın rus hayranı? İnsanların evlerini bombalıyor senin çok sevdiğin ruslar.
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2022 05:50
Batı sözde tüm değerlerini ayaklar altına alıyor şu an. Gerçi bizim için sorun yok, zaten ne rezil bir uygarlık olduğunu zaten biliyorduk ama... Buna rağmen hala Batı deyip özgürlük, demokrasi vs. palavraları sıkanlar olacaktır bu ülkede eminim.
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2022 03:31
Saçma değil halka devirin o adamı diyorlar savaş suçu işleniyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rusya'da Warhammer satışları durduruldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×