Rygar: The Legendary Adventure

Melih Özcan
Melih Özcan 3.06.2010 - 12:31
Herkes savaşçı olabilir; ama gladyatör olamaz!

Herkes savaşçı olabilir; ama gladyatör olamaz!

Roma Devri'nde geçen oyunun konusunu, Prenses Harmonia'nın modası geçmiş yaratıklar tarafından kaçırılması ve bunun üzerine sizin de prensesin peşinize düşmeniz oluşturuyor. Siz Rygar adındaki bir gladyatörü kontrol ediyorsunuz. Elinizde bir kalkan var. Ama bu sıradan bir kalkan degil. Gard almanın yanı sıra düşmanı yok etmeye de yarıyor. Gerçi ben oyunu ilk oynadığım zaman bu hareketler kılıçla yapılsaydı daha iyi olur demiştim ama oynadıkça kalkana alışıyorsunuz. Oyunda ilerledikçe başka kalkanlar da alıyorsunuz. Bu kalkanlardaki özellikler daha da gelişmiş. Daha fazla kombo yapabiliyorsunuz. Oyunda bir de kalkanlarınızı güçlendirebiliyorsunuz. Kalkanlarınızın level'ini güçlendirmek için yaratık öldürüp puan toplamanız gerekiyor. Kalkanlarınızın güçleri size ilk başta level-1 olarak veriliyor. Bunu level-3 yaptığınızda en güçlü halini alıyor.

Final Fantasy oynayanlar bilirler, Final Fantasy'de bir GF özelliği vardı. Bu oyunda da ona benzer bir özellik var. Aldığınız her kalkanın kendine ait bir de yaratığı bulunuyor. Hatta yukarıda bahsettiğim gibi kalkanların levelini güçlendirecek olursanız, yaratıkta güçleniyor.

Oyunun boss savaşları sizi fazla sıkmıyor. Bazen eğlenceli bile oluyor. Ancak oyunun bir yerinde yaklaşık 30 kat iniyorsunuz. İndiğiniz her katta da can sıkıcı yaratıklar sizi bekliyor. Bence bu gereksiz ve hatta oyuncuyu da bezdirebiliyor. Bazen de oyunda takılıp kalıyorsunuz. Herşeyi yapıyorsunuz ama hiçbir şey olmuyor. Bu durumlarda sağa sola vuruyorsunuz, birşeyler devriliyor, siz de yolunuzu buluyorsunuz. Bu bazen sizi deli edebiliyor(Beni çok etti). Oyunun diğer hoşuma gitmeyen yanı da değişken kamera açıları. Bazen öyle oluyor ki siz tam atlayacakken kamera açısı birden değişiyor, siz de nereye atladığınızı karıştırabiliyorsunuz.

Kontroller gayet normal. Grafikler de fena degil ama herkesin hoşuna gitmeyebilir. Yaratıkların parçalanması güzel, kaybolması kötü. Oyunun müzikleri ise çok güzel, ayrıca oyunda videoların ve müziklerin izlenebileceği bir yer bulunuyor ve buna ek olarak bir de karakter ve mekan gösteren resimler var.

Oyuna ilk başta zorluk derecesi normal olarak başlıyorsunuz. Eğer bu size zor gelirse peşpeşe 3 defa ölün, oyuna yeniden başladığınızda easy(kolay) mod açılıyor.

Action-Adventure tutkunları için oynanmaya değer bir oyun. Sizin de canınız bir prenses falan kurtarmak isterse Rygar aklınızda olsun.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2022 07:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rygar: The Legendary Adventure

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×