Saint's Row

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Yeni bir GTA klonu mu?
Platformlar XBox 360
Saint's Row
  • Yapımcı - Yayıncı Volition Inc. - THQ
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 82
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%85
Artılar Güzel grafikler, sesler, kolay kontroller, Multiplayer
Eksiler Yapay zeka biraz daha iyi olabilirmiş, bir iki ufak hata
GTA serisine aslında kendini çok kaptıran biri değilimdir. Oynarım, ancak başında üç dört saat geçirmem. Yalnız oyunun süper ötesi olduğunu da iyi bilirim. O özgürlük hissi, kocaman bir şehir ve tonlarca yapılacak görev; işte her proje bunları veremez. Zaten bu kuramı yaratan GTA olmuştur. Arabaya atla gaza bas, arabadan in, ister görev yap, ister git yüz, git şurada dinlen, banka soy, taksicilik yap vs… saymakla bitmeyecek tonla özellik. Eee sonuçta ister istemez, böylesi harika bir oyunun taklitleri de çıkacaktır. Bazıları başarılı olur, bazıları olamaz ayrı bir konu. Ancak GTA’dan esinlenip, güzel bir sonuç ortaya çıkarmak da kötü değildir. Sonuçta bir klasiği örnek almak kesinlikle iyidir. Ancak kötü taklit etmek beterdir.

Saint’s Row

X360 platformunda şuana kadar oynadıklarım arasında en zevkli yapımlara Saint’s Row da katıldı. Yapımımız GTA’yı almış ve kendinde biraz daha harmanlayarak önümüze çıkmış. Yapmamız gereken ise en alt kademen en üst kademeye ulaşmak. Evet, esas oğlanımız kısaca bir çeteye katılarak, yükseliyor da yükseliyor.

Saint’s Row; oynanışı, atmosferi, özellikleri vs… GTA’ya benziyor. Ancak GTA’ya benzemesi onun kötü olduğu anlamına gelmesin. Kesinlikle kendine çok iyi bir geçiş yaptırmış, hatta bazı eklemelere ekstralar koyarak daha da geliştirmiş. Oyunda bize verilen görevleri yapıp başarılı olmak, yegane amacımız. GTA’yı oynamış her insan evladı, Saint’s Row’un görevlerinde kesinlikle zorlanmayacaktır. Yapmamız gerekenler yakın, hatta Saint’s Row’un görevleri daha kolay sayılabilir. GTA tecrübesi olanlar, birkaç ısınma turu ve çevreyi tanıdıktan sonra kolaylıkla ortama dalabilirler.

Renkli görüntüler

Yapımın grafikleri oldukça iyi. Dinamik ışıklandırma gerçekten iyi iş çıkarmış. Bunun haricinde kaplamalar, dokular da güzel. Modellemeler yeterli derecede yapılmış. Oyun X360’ı iyi bir şekilde kullanıyor ve görüntüleri karşımıza getiriyor. Bunlara ek olarak yapımda ayrı bir ekstra Havok’un olması. Kısaca fiziklendirme işlemi başarılı olmuş. Saint’s Row grafikler kadar seslerde de iyi. Radyo istasyonlarında çalan parçaları, konuşmalar, seslendirmeler, efektler; oyuncuyu mest ediyor.

Oyunun bana göre en can alıcı noktası çoklu oyuncu kısmı. X360’ın Live desteği sayesinde, Saint’s Row Multiplayer olarak süper oluyor. Deathmatch yapmak veya çete kurup ona buna dalmak ciddi olarak eğlenceli. Yapımın aslında en güzel kısmı burada yatıyor. Single Player’ı bitirdiğiniz de, Multiplayer’da devam edebilirsiniz. Hatta bazı zamanlar tek kişilik senaryoyu bırakıp, kendinizi çoklu ortama atmak daha da zevkli. Diğer oyuncular ile görev dağılımı yapıp banka soymak, bir yere saldırmak, sokak çatışmaları gibi atraksiyonlara girebilirsiniz.

Giriş gelişme sonuç

Saint’s Row son zamanlarda oynadığım en zevkli ve en güzel oyunlardan biri. Bazı ufak tefek hataları olmasına rağmen, koskocaman bir şehir, eğlenceli atmosfer ve Multiplayer’ı her şeyi kapatıyor. Single Player kesinlikle sıkmıyor, ancak çoklu oyuncu mod’u bana göre daha eğlenceli. GTA’da Multi için mod’lar yapılırken, Saint’s Row içinde direk olarak bu özellik var. Kolay kontroller, sesler ve grafikler de piyasadaki birçok yapımdan çok daha iyi. Bolca araç, silah ve düşman Saint’s Row içinde sizleri bekliyor. Eğer elinizde X360 varsa kesinlikle bu güzel oyunu kaçırmayın ve oynayın derim.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 17:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
Saint's Row

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×