1/2

Sam & Max Episode 2: Situation Comedy

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Sam ve Max ikinci görevleriyle karşımızda
Platformlar PC
Sam & Max Episode 2: Situation Comedy
Merlin Puanı 90
Artılar Her şeyi
Eksiler Arada donma problemi ve kısa süresi
Ünlü bir şarkıcı veya sinema oyuncusu olmak gibi eskiden hayallerim vardı. Ufaktık o zamanlar, öylesine o büyülü dünyaya dalar giderdik. İyi bir müzisyen olacağım, konserler vereceğim derdim. Eğer şarkıcı olamazsam, sinemaya yönelirim, beyaz perde de kendimi görürüm diye geçinirdim. En sevdiğim olay bir film bittikten sonra, Cast ve yapım ekibinin isimleri, yazı olarak dökülmeye başladığında; onların arasında kendi adımı hayal etmemdi. Bazı zamanlar düşünürdüm, gerçekten böyle olabilir miyim diye. Ama zaman geçtikçe bunların kendim açısından boş birer hayal olduğunu anladım. Çünkü insan ister istemez, şartlar yüzünden, büyüdükçe değişen hedeflerinden dolayı; çocukluk hayallerine ulaşamıyor. Ulaşanlar elbet olmuştur ve olacaktır da, ancak bu benim için geçerli değil.

Motor


İçimdekileri biraz dışa döktüğüm eski çocukluk anılarımın girişini canlandıran faktör, Sam & Max Episode 2: Situation Comedy’den ileri geliyor. Bunun nedeni de bu sefer akıllığı köpeğimizle, psikopat tavşanımız Max’in televizyon dünyasına girmesinden. Her şey Sam ve Max’in silah düellosu ile başlıyor. İki kahramanımızda silahlarını çekmişler ve kozlarını paylaşacaklar. Bu sırada telefon çalıyor ve Sam, Max’i tam alnının ortasından vuruyor. Yapımın ikinci bölümdeki bu girişi oldukça komiğime gitti. Bu sefer dedektiflerimizin aldığı görev oldukça ilginç. Bir televizyon sunucusu, tüm seyircilerini stüdyoya kapamış ve dışarı bırakmıyor. Yapmamız gereken ise seyircilerin özgürlüğünü sağlamak.

Büromuzdan çıktığımız zaman, arabamıza atlayarak stüdyoya gidiyoruz. Burada burnu büyük bir yönetmen var. Kendisiyle kahramanlarımız konuşmasına ve polis olduklarını söylemelerine rağmen, ikna olmuyor. Arkasındaki “Midtown Cowboys” yazılı kapıdan girmeye çalışırsak da, kahramanlarımızı içeri sokmuyor. İşte burada devreye televizyon dünyasının büyüsü giriyor. Artık Sam ve Max birer yıldız olma yolundalar. Çünkü yönetmene kendilerini ispatladıkları gibi şov dünyasına adım atıyorlar.

Alıştık artık

Aslında bu Sam ve Max’in içinde bulunduğu durum bizlere hiç de yabancı değil. Türk televizyonlarında oldukça sıklıkta karşılaştığımız birçok programın içine Sam ve Max de giriyor. Ancak asıl işimizin dedektiflik olduğunu unutmamak lazım. Amacımız çılgın sunucunun (Sunucunun adı Myra Stump) esir gibi tuttuğu seyircileri kurtarmak. Bunun için de onun programına katılmamız gerekiyor. Peki bu programa nasıl katılacağız? Cevap çok basit ünlü birer kişi olarak. Gerçekte alıştığımız yemek programı, yarışma programı vs… gibilerinin hepsine katılacağız ve sonucunda pekiyi alarak, başarılı olmaya çalışacağız. Yavaş yavaş ünümüz olmaya başladı. Ancak her şeyin iki programla bittiğini düşünmeyin. Asıl olay şimdi başlıyor. Hemen müzik olayına el atmak ve şarkı söylemek lazım. Aslında bu da yetersiz kaldı, ismimizi daha ekstralarla duyurmamız lazım. Ancak sürekli bizim reklamımızı yapacak olay nedir? Büyük bir skandal. Evet skandala karışıp, gazete manşetlerine çıkmalı ve isim iyice duyulmalı. Böylece iyice ünlü olacak Sam ve Max, çılgın sunucunun programına katılmaya hak kazanacak.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×