Samsung Galaxy dünya şampiyonu oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 6.11.2017 - 10:01
League of Legends'ın yeni şampiyonu belli oldu

4 Kasım’da ‘Kuş Yuvası’ olarak da bilinen Pekin Ulusal Stadyumu’nda Kore’nin en iyi iki takımını karşı karşıya getiren League of Legends final mücadelesinde yüzü gülen taraf Samsung Galaxy oldu. Geçtiğimiz yıl SK telecom T1 ile oynadığı final maçını kaybeden ve bu yıl rövanş için bir kez daha ezeli rakibinin karşısına çıkan Samsung Galaxy, 3-0’lık skorla rakibi karşısında mutlak galibiyete imza atarak şampiyonluğunu ilan etti.

SK telecom T1 Bu Defa Geri Dönemedi

LoL ve espor tutkunlarının 80 bin kişilik Pekin Ulusal Stadyumu’nu hınca hınç doldurduğu final mücadelesinde takımlar, görkemli bir açılış şovunun ardından sahne aldı. İlk oyunda rakibi SK telecom T1 karşısında sergilediği kusursuz oyunla ilk skoru hanesine yazan Samsung Galaxy, ikinci oyunda da rakibi üzerindeki baskısını sürdürerek durumu 2-0 yaptı.

Daha önce oynadığı maçlarda skor olarak geriye düşse de defalarca geri dönüp rakibini alt etmeyi başaran SK telecom T1, üçüncü maçın başlarında özellikle tecrübeli oyuncusu Faker’ın çabalarıyla yaşam sinyalleri göstermesine rağmen oyunun sonuna doğru arka arkaya yaptığı hataları telafi edemedi. SK telecom T1, böylece 3-0’lık yenilgiyle tarihinde ilk kez katıldığı bir Dünya Şampiyonası’nda kupaya veda etti.

1907 Fenerbahçe Şampiyonla Aynı Gruptaydı

2017 League of Legends Dünya Şampiyonu Samsung Galaxy, şampiyonanın grup aşamasında 1907 Fenerbahçe Espor ile aynı grupta yer almıştı. Sarı-lacivertli temsilcimiz, grupta Samsung Galaxy ile oynadığı son maçta rakibini neredeyse mağlup edecek bir noktaya getirmişken son anda yaptığı bir hatayla maçı kaybetmişti.

Basın Bülteni

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2023 06:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
Samsung Galaxy dünya şampiyonu oldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×