1/2

Samurai Warriors

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
16.yy Japonya'sında, samuraylar kozlarını paylaşıyor.
Platformlar XBox
Samurai Warriors
  • Yapımcı - Yayıncı Omega Force - KOEI
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 70
Artılar Farklı sonlar. Kendi karakterini yaratabilme özgürlüğü.
Eksiler Kendini tekrar ediyor. Az gelişmiş beyinlere sahip düşmanları kolayca öldürebiliyoruz.

KOEI’nin ünlü beat’em up (karşına çıkanı öldür) oyunu Dynasty Warriors’ı, Playstation’ı olupta bilmeyen yoktur herhalde. ‘Devasa haritalar içinde ilerle, ‘X’ tuşuna deli gibi bas, karşına çıkan her düşmana kılıcını tattır ve yeni haritalara geç’ parolasını benimseyen bir hikayeye sahipti Dynasty Warriors. Kahraman samurayları yönettiğimiz, her bölümde binlerce düşmanı kılıçtan geçirdiğimiz serinin dördüncüsü, geçtiğimiz senenin sonlarında piyasaya sürülmüştü. Firma, samuray oyunları yapma geleneğini bozmadı ve “Samurai Warriors” isimli yeni oyununu piyasaya sürdü. Fanları için efsane haline dönüşen Dynasty Warriors’un, karbon kağıdına konmuş hali gibi düşünebileceğimiz Samurai Warriors, içerdiği minik farklılıklardan öteye geçemeden, bol aksiyonlu ve komboların havalarda uçuştuğu bir yapım olarak karşımızda duruyor. 

Kibirli olmak, samuray’ın en doğal hakkıdır.

Her aksiyon oyununda olduğu gibi gaz verici, hareketli bir video ile karşılanıyor, son derece sade hazırlanmış olan ana menüye giriş yapıyoruz. Seçenekler arasından ‘Story Mode’ ile ana hikayeyi oynuyor, giddikçe zorlaşan seviyelerde savaşlar yapıyoruz. ‘Free Mode’ ile daha evvel oynayıp açmış olduğumuz haritarlardan dilediğimizi seçip istediğimiz düşmanla savaşabiliyoruz. ‘Co-Op’ modu ile ikinci game-pad’i de takarak arkadaşımıza birlikte savaşabiliyoruz. ‘Create Warrior’ modu ise en yaratıcı ve en farklı olanı. Bu moda geçtiğimizde istediğimiz görünüşte bir samuray seçip alıştırma bölümlerine başlıyoruz. Alıştırma bölümlerinde gittikçe zorlaşan ve sayıları artan düşmanlarla kapışıyor, sınırlı süre içinde yapabildiğimiz kadar combo yapmaya gayret gösteriyoruz. Süre sonunda elde ettiğimiz başarı neticesinde karakterimizin hit point, strenght, dexterity gibi özellikleri otomatik olarak artıyor. Bölüm içerisinde başarısız olmamız durumunda ise bazı özelliklerimizin seviyeleri azalabiliyor. Daha sonraları farklı silah seçenekleri ile savaşarak kendimize en uygun olan silahı ve kabiliyetleri oluşturunca işlem tamamlanıyor. Kendimize ait bir kahraman yaratınca ister istemez hazır sunulan karakterlerden biraz daha güçsüz oluyor.

Yeni başlayanlar için, oynanışın biraz garip karşılanması normal sayılabilir. Genelde iki yada üç ana kahramanın ve ordularının çarpışması olarak düşüneceğimiz oyunu, Real Time Strategy oyunlarında yaşadığımız savaşların kahramanlarını canlandırıyormuş gibi düşünebiliriz. Sol alt köşede sürekli kontrol etmemiz gereken haritadan hareket halindeki orduların nerelere gittiklerini, savaşların hangi noktalarada yaşandığını izleyebiliyoruz. Hemen hemen her bölümde belli bir yeri savunmamız yada düşman birliğini bozguna uğratmamız bekleniyor. Elbette bu işi başarabilmemiz için çok hızlı olmalı ve geride bıraktığımız köyümüzün korunmasını ihmal etmemeliyiz. Yanımızda pek çok askeri barındırmamıza rağmen onların bir asker öldürmeleri için geçecek zamanda yüzlerce asker öldürebilmemiz mümkün olduğundan savaşlar esnasında, gerçekte tek başımıza olduğumuzu düşünebiliriz. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×