Satranç şampiyonu Kramnik Deep Fritz'i yeniyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Satranç şampiyonu Kramnik Deep Fritz'i yeniyor
Dünya satranç şampiyonu Vladimir Kramnik süper bilgisayar Deep Fritz'i geçtiğimiz pazar günü yenerek liderliği ele geçirdi. "Bahreyn'in Beyinleri" adı altında düzenlenen yarışmanın 2. maçında Kramnik üstün geldi. Kramnik 57 hamlede, Deep Fritz'in açıklarını değerlendirerek maçtan galip ayrılmasını bildi. Böylece Kramnik 8 maçlık seride 1.5'e 0.5'le önde gidiyor. Bilindiği üzere Kramnik yine cuma gecesi yapılan açılış maçında Deep Fritz ile berabere kalmıştı. 27 yaşındaki Kramnik yarışma sonunda kazanırsa 1 Milyon dolar, berabere kalırsa 800 bin dolar yada eğer yenilirse 600 bin doların sahibi olacak. Bir alman dehası olan Deep Fritz, her ne kadar saniyede 3.5 milyon hamle tasarlayabilse de şu ana kadar Kramnik'in çelik savunma duvarını aşabilmiş değil.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 11:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
Satranç şampiyonu Kramnik Deep Fritz'i yeniyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×