1/3

Saw

Saw

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Testerenin korkunç yüzü
Korku ve gerilim türü hoşuma gidiyor. Kitaplardan, dizilere, oyunlara, hatta filmlere kadar… 2004’te vizyona giren Saw filminden etkilenmiştim. Karanlık atmosferi, olayların gelişimi, Jigsaw’ın tuzakları ve müthiş finaliyle bir başyapıttı. Filmle birlikte sinema dünyası ünlü Jigsaw karakteriyle tanıştı. Yapımın ardından gelen devam filmleri, her ne kadar birincisi kadar çok başarılı olmasa da, “Saw” ismi artık adını beyaz perdeye yazdırdı. Şimdi gelelim madalyonun öteki tarafına. Sinema dünyasında başarılı olan her yapıt, bir süre sonra oyun olarak karşımıza gelebiliyor. İşte Saw’ın dijital platformdaki hikayesi de bu şekilde başladı…

Kör testere

Şu zamana kadar birçok film (Artık buna diziler de dahil oldu) oyunuyla karşı karşıya kaldık. Tabii ki çoğu da başarısız oldu. Saw’ın geleceği nasıl olacak? Şimdilik ufak bir ön yargı var, ama gene de içinde güzel bir potansiyel bulunduruyor diyebiliriz. 2008’in başlarında Saw’ın geliştirildiği Brash Entertainment tarafından duyurulmuştu, hatta bir tane de tanıtım videosu gösterilmişti. Tabii ki benim gibi çoğu kişi heyecanlandı, kafalarda hemen soru işaretleri oluştu; ancak yapım daha yeni açıklanmış ve daha herhangi bir ayrıntılı bilgi de verilmemişti. Bundan sonra ise bir daha ses seda çıkmadı, hatta proje hakkında iptal oldu söylentileri bile çıktı. Aradan geçen zaman içinde Saw’ın haklarını elinde bulunduran Brash Entertainment iflas etti. Öksüz kalan projeye Konami sahip çıktı, geliştirmesini de Zombie Studios’a bıraktı. Bundan sonra da zaten detaylar, oynanış videoları ve ekran görüntüleriyle birlikte, oyun kendini gösterdi.

Saw
"Unreal Engine 3 ile geliştirilen yapım, genel olarak yeterli grafikleri sunacak. Filmlerin karanlık ve korkutucu atmosferini ekranlarımıza taşıyacak."

Kısacası aslında Saw, Konami sayesinden ipten döndü. Halen yapım aşamasında olan proje hakkında birçok ayrıntı, E3 ile birlikte ortaya çıktı. Oyun konu olarak birinci ve ikinci film arasında geçiyor. Gene filmden tanıdığımız ve ünlü aktör Danny Glover tarafından canlandırılan, Dedektif David Tapp karakterini yönetiyoruz. İlk Saw’ın sonunda başlayan yapımda, Tapp göğsünden vurulmuş ve ilginç bir şekilde tedavi olmuş halde, kendini terk edilmiş bir akıl hastanesinde buluyor. Bundan sonrasında olaylar gelişiyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×