1/2

Scarface

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Başka bir GTA klonu mu?
Platformlar PC
Scarface
  • Yapımcı - Yayıncı Radical Entertainment - VU Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 76
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%85
Artılar Tony Montana, eğlenceli oynanış, sesler, Rage modu, Scarface'in oyunu
Eksiler Teknik bazı problemler, grafiklerdeki hatalar, zaman zaman GTA mı oynuyorum havası vermesi
Scarface ve Reservoir Dogs uzun zamandır beklediğim iki yapımdı. Aslında ilgimi çekmelerinin nedeni, dünya tarihine geçmiş, iki kült filmin oyunları olmasıydı. Reservoir Dogs, maalesef istediğim gibi değildi. Filmde olayların nasıl geliştiğini anlatıyordu, fakat daha iyi olmasını ve bana o atmosferi daha fazla sunmasını isterdim.

Klasik

EA Games'in Godfather'ın da göremediğimiz Al Pacino, sonunda dijital dünyada kendisini Scarface ile beraber gösterdi. Efendim nedir bu Scarface veya Türkçesiyle Yaralı Yüz? 1983 yılında çekilen eşsiz bir film… Kübalı olan Tony Montana (Al Pacino), büyük düşlerle Miami'ye gelir. Amacı zengin olmak ve para kazanmaktır. Bu yüzden Robert Loggia isimli bir uyuşturucu patronunun yanında çalışmaya başlar. Ancak Montana'nın zekâsı ve hırsı, kendi patronunu bile yok edip, en büyük olmasını sağlar. Yaklaşık üç saat süren film, uyuşturucu ticaretini ve yeraltı dünyasında nelerin döndüğünü gösteren bir yapımdı. Oliver Stone'un senaryosunu yazdığı Scarface, Brian De Palma'nın yönetmenliğinde çekilmişti. Haliyle tutulan ve bazı kişilere bile ilham olan Yaralı Yüz'ün, oyunu için de girişimlere başlandı ve sonunda tamamlanıp, biz kullanıcılarla buluştu.

Al Pacino'lu GTA?

Filmden karelerle başlayan oyunumuz bizi direk olarak Tutorial'a yönlendiriyor. Fare ile şunu yapın, bununla şunu vs… gibi öğretici bir programdan sonra direk olarak aksiyon içine dalıyoruz. Malikânemizi basan adamlara karşı elimizde taramalı ile mücadeleye girmemiz gerekiyor. Buradan paçayı sağ kurtardıktan sonra asıl oyun başlıyor. Film gibi bir açılıştan sonra 1980'lerin Miami'sinde kendimizi buluyoruz. Yönettiğimiz karakter tabii ki suratı ve görünüşüyle Al Pacino. Bu noktadan sonra yapım bir anda değişiyor. Oynarken karşımda GTA Vice City'i görür gibi oldum. Karşımdaki adeta GTA'ydı, ancak arada tabii ki farklar da vardı.

Scarface'te ilk olarak bir özgürlük var, çünkü koca Miami şehrindesiniz. Arabanıza atladığınız gibi etrafı turlayabilirsiniz. Yapmamız gereken son derece basit; aldığımız görevleri başarılı bir şekilde yerine getirip, para kazanmak ve servetimizi yeniden yapmak.

Oyunun hemen başında malikânemize yapılan baskınla oldukça para kaybetmiş durumdayız. Görevler aslında yine GTA'dan hatırlayacağımız gibi bir yeri basma, para alma, birini öldürmek vs… gibi alışkın olduğumuz klasik mafya görevleri. İşte bu görevleri yaparken bol bol aksiyona başvuracağız.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×