1/2

Scholar Organization I: Virüs Attack

Cemil Karakullukçu 3.06.2010 - 12:31
"Bu işte bizde varız" diyorlar.

BİZ DE VARIZ DEDİK!
Bu koskocaman oyun dünyasında, artık biz de varız demeye karar verdik. Sizlere öncelikle kısa kısa grubumuzdan bahsedeyim.

Ekibin başı bendeniz Cemil. Bay Berg, ekibi bıraktıktan sonra ekibi ben yönetiyorum. Fakat onun kadar bilgiye sahip olmadığımdan dolayı, biraz zorlanıyoruz. Atmosfer ve senaryo bana ait. Karakterleri 3 boyuta aktarmak ise,Kazakhi’e ait. Gerçekten bu işte çok başarılı. Daha sonra senaryoyu, videolara ve demolara uyarlayan kişi var. Hideo Kojima değil ama! Onun 23’lik versiyonu (yani 23 yaşındaki hali) Nakathi.

Ekibimizin çalıştığı yer, Amerika’da bir stüdyo. IGOT STUDIOS. Fakat şimdi stüdyonun adı değişti ve IGOT GAME STUDIOS oldu. Daha önce bu stüdyoda ben ve Mert yokken, Stüdyo 2D oyunlar falan yapmış fakat başarılı olamamış. Şimdi ise gerçekten büyük bir proje ile karşı karşıyayız. Hızla oyunun yapımına başladık. Şimdi diyorsunuz ki: “E hadi şunun konusu ne?” Biz oyunun senaryosunu yazdık. Sizlere kısa bir özetini yazıyoruz.

OYUNUN KONUSU BÖYLE BİRŞEY İŞTE
Oyunun Adı: Scholar Organization I: Virüs Attack
Oyunun Türü: Stealth Action
Oyunun Konusu: 2002 yılından beri virüs saldırılarına karşı koyamayan Amerika, son virüs saldırısı ile tamamen kilitlenir. Artık ABD ne teknolojisini kullanabiliyordur, ne de ABD halkı İnternet’ten işlem yapabiliyordur. Bunun üzerine FBI ve CIA, ortak bir tim kurar. Scholar Organization. Bu tim, ABD’nin yerel ağlarından sorumludur. Tim bir lider, üç kodlama uzmanı ve yetmiş dört ajandan oluşmaktadır. Yerel ağlar üzerinden yayılan virüsün, nereden geldiğini tespit etmek için, tim en iyi ajanı olan, 34 yaşındaki Nick Cortler’i yollar. Yapması gerekenler ise:

  • Öncelikle, virüsün hangi ülkeden yayıldığını bulmak. Başta, Kore, Japonya ve Almanya var.
  • Daha sonra o ülkenin yerel ağlarının, virüsün yayıldığı yerel ağ numarası ile aynı olup olmadığını araştırmak.
  • Ardından da ülkeye sızıp, virüsü yok etmek.

OYUNDAKİ GRAFİKLE NASIL OLACAK?
Oyunun grafikleri, acemi bir stüdyo olsak bile, gerçekten çok başarılı yaptığımıza inanıyoruz. Oyunun motoru, Unreal 2’nin oyun motoru ile yapılıyor. Bildiğiniz gibi, Splinter Cell’de Unreal 2 motoru ile yapılmıştı. Bu yüzden oyun Splinter Cell’e çok benzeyecek. 

Kamera açıları olduğundan epey bir iyi, fakat hala birkaç kusur mevcut. Grafik tasarımı gerçekten zor iş, ama biz Kazakhi’ye güveniyoruz. 

OYUNDAKİ VİDEO ve DEMOLAR NASIL OLACAK?
Metal Gear Solid’inkiler kadar iyi olmasa da, bizde ona yakın, güzel videolar hazırladık. Oyunun %90’ı videolar ile geçiyor. Fakat videolar gerçekten çok güzel. Zaten kısa sürede, oyunun mini tanıtımını, yakında açılacak olan sitemizde tanıtacağız. Demolar için hazırladığımız değişik bir fonksiyon olacak. Bu fonksiyon ile, demodaki alt yazıları istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. Oyunda kullanılacak diller: İngilizce, Almanca, Yunanca, Rusça, Türkçe, Japonca, Singapur(ÇA), Japonca, Hong Kong(ÇA) olacak.