Scooter War3z

Scooter War3z

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
PizzaDude, klonu ile geri döndü
Platformlar PC
Scooter War3z
Merlin Puanı 20
Artılar Biraz etkileşim var
Eksiler Buraya sığamayacak kadar çok
Bazı firmaları anlamak mümkün değil, inatla oyun yaparlar ama bir şeye benzetemezler. Davilex ile Team 6 bunların en ünlü olanlarından ikisi. Davilex, Team 6’ya göre biraz daha elle tutulabilmesi düşünülen oyunlar yapabiliyor. Ancak Team 6 tam bir arıza. Adamlar inatla piyasada bizde varız diyorlar. Bu sefer karşımızda Scooter yarışı olmaya çalışan bir oyun var, neyse buyrun buradan.

Günahım neydi

Scooter War3z, bir yarış oyunu veya öyle olduğunu zannediyor. İsmindeki “e” harfi yerine gelen 3 rakamı ile karizma yapmış, helal olsun diyoruz. PizzaDude bilir misiniz? Eğer bilmiyorsanız öyle kalsın gerek yok. PizzaDude, pizza dağıtmaya çalışan 95 MB’lik berbat bir yapımdı. İşte bunu yapan amcamlar bir araya gelmiş, hadi Scooter yarışı yapalım demişler. Haritalar bina ve bir kaç parça ayrıntı dışında bu Dude ile aynı. Aslında Scooter bir mod sayılabilir. Hatta sayılmaz düzeltiyorum, direk olarak mod. Modellendirme, çevre ve mantığı değiştirerek, yarış oyunu gibi gösteriyor kendini.

Oyunun grafiklerini anlatmaya gerek görmüyorum, ekran görüntüleri zaten yetiyor. Kötü hakikaten kötü, açıkcası sadece biraz ama çok az Scooter ve modelleme vasatın üstü sayılabilir. Aslında kötünün iyi sayılmasını düşünmek lazım. Eğer oyunun sitesine girerseniz; ışık efektleri, mükemmel dokular gibi övücü sözler bulabilirsiniz. Bunlara sadece gülüp geçiyorum. Sesler zaten Amiga zamanından kalma, direk midi. Motor sesi filan bunlar var gibi, aslında yok.

Oyunumuzda tek iyi yan sayılabilecek özelliği biraz fizik modellemesi olması olabilir. O da belki olabilir, karakterin kaza yaparken 100 metre ileri fırlaması vs... gibi uçuk bir sistem var(Bkz – Flatout). Reklam panellerine filan çarparak, onları devirme gibi bir olanağınızda var.

Facia sona erdi

Single player’da farklı şekildeki motorları seçip yarışıyorsunuz. Kazandıkça diğer parkurlar açılıyor, ancak harita hep aynı olduğundan bu pek fark etmiyor. Multiplayer da eksik edilmemiş sağolsun, hatta oyunun kendi server’ları bile var, ancak oynayan yok.

Bunların yanında oyunda sadece düz yolda gitme mantığı var. Eğer sağa veya sola dönmeyi düşünüyorsanız, sakın denemeyin, 180 derece kayıyorsunuz. Genelde hep kaza yaparak gittiğiniz için kazanma imkanınızda pek olmuyor. Yarışlardan sıkıldıysanız şehir içinde serbestçe dolaşma gibi bir özellik de var. Aman aman ne harika özellik, işte bu mod da düz yollar olabiliyor. Buralarda hızlanabilir ve Scooter’un gerçek gücünü görebilirsiniz. Ancak düz yolda gidin sakın sağa sola sapmayın. Berbat kontrollerin olduğu oyunda, birde Nitro özelliği var. Normalde kullanamadığımız motorumuzu, Nitrolu halinle düşünmek istemiyorum bile.

Kısacası Team 6 her zaman ki geyik oyunlarından biri ile karşımıza çıkmış. Aslında oyun değil de PizzaDude’nin klonu diyelim, Super Taxi Driver adlı bunun bir kardeşi daha var. Onda da harita, çevre vs... aynı, sadece Scooter yerine taksi kullanıyorsunuz. 170 MB bir oyundan zaten ne beklersiniz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2021 18:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×