Sea of Thieves'in yediği downgrade, oyuncuları kızdırdı

Sea of Thieves'in yediği downgrade, oyuncuları kızdırdı

Furkan Güler
Furkan Güler 22.03.2018 - 10:45
O eski halimden eser yok şimdi.

Microsoft'un dağıtımcılığını yaptığı Rare'ın yeni korsancılık oyunu Sea of Thieves, geride bıraktığımız günlerde oyuncuların karşısına çıktı. Uzun bir alfa döneminden geçtikten sonra oyun için kısa bir beta dönemi düzenleyen geliştiriciler, ortaya çıkan karşılaştırma videolarına bakılırsa oyunun grafiklerini düşürmüşler. Özellikle ışıklandırma anlamında eski videolardan daha kötü gözüken oyun, büyük ihtimal ile Xbox One platformuna optimize edilmesi için tekrar elden geçirildi. İlk kez E3 2015 fuarında duyurulan oyunun ışıklandırması ve kaplamaları, zamanın oldukça ilerisinde gözüküyordu. Fakat oyunun final sürümünde bu durumun tam tersi olduğunu görüyoruz.

Sea of Thieves'in grafikleri düşürüldü mü?

Ancak oyunun grafiklerinin yine de yeterli olduğunu söylemeliyiz. Özellikle denize açıldığınızda karşılaştığınız dalga efektleri ve güneşin batışında ortaya çıkan manzara, başka herhangi bir oyunda bulunmuyor. Çevre seslendirmeleri anlamında da başarılı olan oyun, açık denizlerin ambiyansını başarıılı bir şekilde yansıtabiliyor.

Sona geldiğimizde bir son kullanıcı olarak kararı siz verin istiyoruz. Sizce Microsoft ve Rare el ele tutuşup Sea of Thieves'i Xbox One'da düzgün çalışabilmesi için downgrade işleminden geçirdi mi?

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 05:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
nerobianco
nerobianco 22.03.2018 18:24
iskeleye bağlı geminin yelkenleri rüzgar dolmuş. bi zahmet kapasalardı yelkenleri :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2018 15:25
Oyunda denizin rengi sabit değil ki. Işığa göre vs sürekli değişiyor. Gün döngüsü olduğundan dolayı bazı yerler olması gerektiğinden iyi ya da kötü gözükmüş bu belli. Downgrade yemiş mi? Yer. Her oyun yer. Herkesin sistemi aynı değil sonuçta, ortak yol bulunması gerek
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2018 14:34
Vay be cartoon grafikli oyunu downgrade yapmışlar. Xbox güçsüz olduğu için 4K yapalım derken grafikleri old gen çizgi seviyesine çekmişler. 5.5 puan veren siteler var. FAIL
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2018 12:46
Ambiyans olarak en başarılı oyun açık ve net The Division'dur. Güneş batışı ve doğuşu başka oyunda yokmuşmuş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2018 12:14
ya hacı bırak ac 4 deki deniz bundan 10 kat daha iyiydi,bu oyun hamuru hissitayı veriyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×