1/2

Section 8

Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Yaratıkları durdurmak için tek umudumuz var: Sekizinci birlik
Platformlar PC
Section 8
  • Yapımcı - Yayıncı TimeGate Studios - SouthPeak Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 73
Artılar Eğlence faktörü, oynanabilirlik, yapay zeka, çoklu oyuncu desteği
Eksiler Çevre tasarımları, bazı grafik hataları, klişe konu modası sürüyor
İnsanlar dünyayı mahvettiler, her şeyi mahvettikleri gibi. Bu yüzden kolonileşme tek umut haline geldi. Zaman içerisinde teknoloji o kadar ilerledi ki; uzayda yolculuklar mümkün hale geldi. İnsanlar eskisinden bile haşmetli hale geldi ve dış dünyalarda bile hakimiyet kazandı. Ama Orion galaksisinin ARM Gezegeni’nde tuhaf işler dönüyordu. ARM’ye giden hiçbir canlı sağ olarak dönmüyordu. Gezegenden gelen mesajlar çarpık ve şiddet doluydu. ARM, kendi birliği kuruyor ve insan kolonilerine güçlü bir darbe indirmeye, onları tüm galaksilerden temizleme planını yürütmeye başlıyordu.

İnsan liderleri aptal değillerdi. En iyi yaptıkları şeyi yapmayı planlıyorlardı: Öyle ya da böyle hayatta kalmak. Bunun için de en seçkin birlikleri olan; sekizinci zırhlı birliği kıyametin göbeğine yollayacaklardı yani ARM Gezegeni’ne. Ölüm ile hayat çemberi bir kez daha çevriliyordu.

Uzayda sıçrayış

Klişe konular modası aynen sürüyor. Neyse ki; yapımlar kaliteli olunca bu özellik fazla sırıtmıyor. Şansımıza kaliteli bir FPS ile karşı karşıyayız. Aslında tam anlamıyla FPS demek doğru sayılmaz. Çünkü daha sonra uzun uzun bahsedeceğim, Overdrive modunda üçüncü kişi kamerası devreye giriyor. Yapımda, Alex Corde isimli Section 8 askerini yönetiyorsunuz. Amacınız basit: ARM’in neyin peşinde olduğunu bulmak.

Section 8
"Karakter modellemeleri genel olarak, fazlasıyla başarılı olmalarına rağmen; iki boyutlu görünen çevre modellemeleri grafik puanlarını aşağıya çekmeye yetip artıyor. "

Section 8’ın her üyesi, güçlü ve teknoloji harikası zırhlar giyiyor. İşte Overdrive modu bu zırhla alakalı. Zırh, inanılmaz şeyler yapabilmenizi sağlıyor. G.I: Rise of The Cobra filminde gördüğünüz zırhlara hem görünüş, hem özellik açısından benzerler… Süper insan hızlarına çıkmanızı sağlıyorlar, kamyonları alıp fırlatabilecek güçler veriyorlar, uzayda yürüyüş yapabiliyor ve zararları absorbe edebiliyorsunuz. Özellikleri kullandığınızda, ekran ağırlaşıyor ve güzel efektler eşliğinde her şey gerçekleşiyor. Bu moda da Overdrive deniyor.

Takım arkadaşlarınızla uyum içerisinde çalışmak zorundasınız. Onlara komutlar verebiliyorsunuz. Saldır, koru, arkadan dolaş gibi talimatlarla taktik saldırılar gerçekleştirebiliyorsunuz. Dostlarınıza ihtiyacınız olacak; yoksa sizin gibi üstün teknolojili uzaylılara karşı pek şansınız yok. Yapımda bunlarla karşılaşınca aklınıza Crysis geliyor. Ne var ki, Section 8’in Crysis kadar iyi bir ürün olduğunu söylemek zor.