Sega Dreamcast 18 yaşında!

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 11.09.2017 - 11:09
Yeni adım atanlar her zaman hatırlanır.
9/9/1999 senesi, bazıları için bir hayli önemli bir tarih. Milenyuma girilmeden önce gelişen teknoloji, oyun konsollarına yavaş yavaş işlemeye başlıyordu. CD okuma ve 3D poligonlar gitgide yaygınlaşırken, beklenmedik bir isim, video oyunları konsollarının altıncı jenerasyonunu başlatacaktı.

Sega Dreamcast, diğer konsollardan en önde başlasa da, bazı yönleri durumundan altıncı jenerasyonun en az satan konsolu oldu, fakat bazı Sega hayranları, Sega'nın çıkardığı bu konsola güvenip sürekli desteklemeye devam ettiler. Sadece üç sene kadar desteklenen konsolun bakımı, onarımı ve çevrimiçi içerikleri 2002 yılında tamamen son buldu. Halen hayranları tarafından devam edilen portlama çalışmaları ve kişiye özel kurulmuş çevrimiçi sunucular ile Dreamcast yaşatılmaya devam ediliyor.

Sega Dreamcast 18 yaşında!
Nice senelere Dreamcast! Belki belirli bir ün kazanamadın fakat bizde büyük bir iz bıraktın.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2021 15:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.09.2017 09:44
Seaman sayesinde ingilizce konuşmamı geliştirmiştim. Sega'nın faydası büyük. Nasıl silindi şu konsol piyasadan aklım almıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sega Dreamcast 18 yaşında!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×