Sega Rally Revo

Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Sega yetkilileri oyunun çıkmasına kısa süre kala sorularımızı yanıtladı.
1- SEGA firması, gerçekçi simülasyonlardan çok arcade tarzı eğlenceye odaklı oyunlarıyla tanınıyor. Peki gelecek olan yarış oyunlarınızda simülasyona bir yönelme olacak mı yoksa arcade stili devam edecek mi?
İkisinin arası olacak. Gerçekten eğlenceli bir arazi deneyimi sunmak istedik, ama yarışın eğlencesini kaçıracak kadar da gerçekçi olmasını istemedik. Nihayetinde eğer çok fazla gerçekçi olursa, aracı kaydırmak ve dönemeçlerde savrulmak o kadar kolay olmazdı. Esas mesele, herkesin oyunlarda gerçekçi sürüşün nasıl hissettirdiği hakkında ayrı bir düşüncesi var. Ancak biz yol tutuşu ayarlayıp sürüşü kolaylaştırdık, böylece oyuncular tur sürelerinden hayli tasarruf edecek.

2- Bugünlerde oyuncular yarış oyunlarında hasar modellemesi görmek istiyor. Siz de bu tarz sistemler kullanacak mısınız?
SEGA Rally her zaman yakın mücadelelere sahne olan yarışlar, çeşitli ortamlar, zengin görseller ve güzel arabalar sunmuştur. Projenin başında oturup SEGA Rally'de neler yapacağımızı konuştuğumuzda, araç modifikasyonu listenin üst sıralarında değildi. Bunun yerine, oynanışı daha önce hiç görülmemiş bir şekilde etkileyecek olan yüzey bozulmaları tasarlamaya karar verdik. Şu ana kadar basından bunun geri dönüşümü fazlasıyla pozitif yönde oldu ve bundan çok mutluyuz. Kullanıcılara hâlâ hangi tip lastik kullanacaklarını seçme imkanı sunuyoruz ve bol bol açılabilir görünüm parçası bulunuyor, böylece oyuncular online ve offline rekabet sırasında istediklerini seçebilecekler.

3- Colin McRae DiRt, görsel anlamda çıtayı hayli yükseltti. SEGA bu yöndeki rakipleriyle nasıl mücadele etmeyi planlıyor?
SEGA Rally'de ulaştığımız görsel kalite ile çok mutluyuz. Süper ötesi gerçekçi bir görüş yerine, geleneksel SEGA Rally yaklaşımında kalmaya ve SEGA dünyasında güzel bir gün gibi görünen bir oyun üretmeye odaklandık.

4- PC sürümü için DirectX 10 teknolojisini kullanmayı düşünüyor musunuz?
DirectX 9 kullanacağız.

5- SEGA genelde konsol pazarına odaklanıyor. SEGA Rally ise kısa süre sonra yeni nesil Xbox 360 ve PS3 konsollarının yanı sıra PC için de piyasada olacak. En büyük pazar payı için platforma odaklandınız?
Her pazarda büyük pay kapmaktan mutlu olacağız!

6- Oyunda yer alacak olan araçlar ve parkurlar hakkında bize bilgi verebilir misiniz? Araçlar, sürücüler ve parkurlar lisanslı olacak mı?
Sürücüler lisanslı olmayacak, ancak en sıkı ralli fanatiklerini bile tatmin edecek kadar geniş bir lisanslı araç yelpazemiz olacak. Ayrıca oyuncuların çok eğleneceğini düşündüğümüz, açılabilir durumda bazı fantastik araçlarımız da bulunuyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2024 04:14
Kalan Karakter: 300 Gönder
Sega Rally Revo
İlginizi Çekebilir