Senaryolu oyun yapmak artık çok pahalı

Senaryolu oyun yapmak artık çok pahalı

Furkan Güler
Furkan Güler 16.01.2018 - 11:35
Remedy'e göre AAA senaryolu oyun yapmak artık çok zor

Son olarak Quantum Break ile karşımıza çıkan Remedy Entertainment, günümüz oyunculuğu hakkında ilgi çekici bir yorumda bulundu. Başarılı geliştiricileri çatısı altında toplamayı başaran Remedy Entertainment'a göre günümüzde geleneksel AAA senaryolu oyun yapmak eskiye göre 10 kat daha pahalı hale gelmiş durumda. Remedy Entertainment bir bakıma haklı bulabiliriz. Yeni nesil oyuncuların artık senaryo odaklı oyunlara daha az ilgi gösterdikleri açık bir şekilde ortada. Hatta Uncarted serisinin veya Horizon: Zero Dawn'ın bile 5 milyon barajını zorla ulaşması bu durumun en büyük örneklerinden biri olabilir.

AAA senaryolu oyunların sonu mu geliyor?

Remedy Entertainment'ın topluluk lideri olan Thomas Puha'nın bu sözlerinin ilerleyen dönemlere etki edeceğini varsayabiliriz. Keza Remedy Entertainment'ın kendisi bile kod adı P7 olan ve çevrimiçi rekabetçi unsurlara sahip bir oyun üzerinde çalışıyor. Çevrimiçi modları bulunmayan oyunların, oyuncuların tercih listesinde alt sıralara kaydığı bu dönemlerde dağıtımcılar da oyunlarını sattırmak için geliştiricilerden oyunlara çevrimiçi modlar koymasını istiyorlar. Benzer bir açıklamayı geride bıraktığımız dönemlerde EA Games kanadından da duymuştuk. Bakalım ilerleyen günlerde bizleri neler bekleyecek?

Yorumlar 22
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2020 15:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
ozan86
ozan86 17.01.2018 13:43
Kime göre neye göre ? Oyunları ne kadara mal olmuş ? Ne kadar satmış ? Ne kadar kar yapmış ? Veriye dayanmayan yorumlara itibar etmeyin. İyi ben de diyorum ki kötü oyun yapsanız bile 2 katı kar yaparsınız :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2018 16:13
Yüksek bütçeli senaryolu Next Gen oyun sayısında $ONY rakipsiz.. God of War, The Last Of Us 2, Ghost of Tsushima, Death Stranding, SpiderMan ardı ardına geliyor. Diğer firmalar 1 oyunu zor yapıyor
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2018 12:00
O Oyunları Sony Yapmıyo Dağıtımını Yapıyo Sadece
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2018 06:32
Uncharted ve Horizon: Zero Dawn örneklerini veriyorsunuz da konu olarak ilgi çekmedikten sonra hikayesi güzel olsa ne yazar. En basitinden GTA San Andreas a bakın hala milyonlarca oyuncusu var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2018 22:39
Hayır tabiki ya.Herkes çevrimiçi oyun oynayacak ya da sevecek diye bir şart yok. Zaten hakikatte bu değil. İnternet tabanlı oyunlarda donma kasma oyundan düşme ve dokuların yenilenmemesi çok fazla oluyor.Ayrica senaryo modu yoksa oyunun ne anlami var. Dal arenaya catir çutur kurşuna diz milleti ohoo
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2018 21:11
Sony 1 player olayını domine etti zaten. Xbox bile pustu. Sen oyun yapma ramedy gerek yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×