1/3

Settlers 7: Paths to a Kingdom

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Küçük ama kuvvetli kahramanların destanı
Platformlar PC
Settlers 7: Paths to a Kingdom
  • Yapımcı - Yayıncı Blue Byte Software - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Strateji,Strateji
Merlin Puanı 83
Artılar Rahat oynanış, güzel grafikler, kullanıcı dostu arayüz
Eksiler Bazı sesler vasat, görevler pek zorlayıcı değil
Evvel zaman içinde, uzaklarda bir yerlerde, şirin mi şirin insanlardan oluşan bir köy varmış. Köydeki herkes son derece çalışkan ve birbirlerine yürekten bağlılarmış. Arı misali, hiçkimse boş durmazmış. Kimisi madencilikle, kimisi avcılıkla uğraşırmış. Yeri geldiği zaman eğlenmesini de çok iyi bilirlermiş. Kendi ürettikleri biraları mideye indirirken, eğlencenin de dibine vururlarmış. Bunların dışında, mangal gibi de yüreğe sahiplermiş. Gerektiğinde silahlarını kuşanıp, köylerini korumak için herşeyi yaparlarmış. Onlar, yılların eskitemediği minik kahramanlarımız, Settlers.

Settlers’ın 7. harikası

Settlers ilk olarak 1993’te Amiga’larda görücüye çıkmış, büyük sempati uyandırmıştı. Benim kişisel olarak Settlers ile ilk tanışmam 3.’sü ile oldu. Renkli grafikleri ve keyifli oynanışı ile beni de kendisine hayran bırakmıştı. Özellikle binaların mantık çerçevesi içerisinde inşa edilmesi ve hepsinin birbirleriyle bağlantılarının olması, stratejiyi çok keyifli kılıyordu. Kazandığı sempatiyle birlikte serinin ardı arkası kesilmedi ve yedinci oyuna kadar ulaştı. Settlers’ın dünya çapında ciddi anlamda hatırı sayılır bir hayran kitlesi var. Settlers 7’yle birlikte koyduğu çıta daha da yükseliyor. Sadece kendi hayranlarının değil, strateji oynamayı sevenlerin de kalbini fethedeceğe benziyor.

Öncelikle belirtmemiz gereken şey, grafiklerin daha da gelişmiş olduğu ve göze güzel gözüktüğü. İyi bir grafik kartıyla, yüksek çözünürlükte oynadığımız zaman, bir RTS’ye göre son derece güzel görüntülerle karşılaşıyoruz. Renkli bir yapıya sahip olduğu için, oynarken hiç kasvetli bir hava yaratmıyor. Bina ayrıntıları da hiç fena sayılmaz. İstersek hızlı bir şekilde oyuna başlayıp köyümüzü geliştirmeye çalışıyoruz, istersek de campaign moduyla birlikte ana hikayemizi takip edip, tek tek bölümleri geçmeye çalışıyoruz.

Settlers 7: Paths to a Kingdom

Sevimli binalar Settlers'ın olmazsa olmazı

Kontrol sistemi ve arayüz oldukça kullanıcı dostu. Kamerayı dilediğimiz gibi hareket ettirebiliyoruz. En yukarıdan, köyün içerisine kadar zoom yapabiliyoruz. Zoom yapmanın yanında, köyümüzde dilediğimiz gibi gezinmek ve günlük hayatı buradan takip etmek de mümkün. Menülerin kullanımı son derece basit ve bizi hiç yormuyor. Bina yapmak, teknolojileri geliştirmek ve ürünlerimizi görüntülemek için birkaç buton kullanıyoruz hepsi bu. Menü içlerinde de yapmamız gerekenler, neyin neye yaradığı basit bir biçimde gösteriliyor ve kafa karışıklığı tamamen engellenmiş oluyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×