1/3

Shaiya: Light and Darkness

Shaiya: Light and Darkness

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Adalet, yalnızca size göre adil olandır
Birbirine zıt iki duyguya mensup topluluklar, sadece kendi inançları doğrultusunda dünyanın yönetileceğine, karşıt görüşü savunan herkesin öleceğine ve yalnızca adaletin bu şekilde sağlanacağına inanmıştı. İyilik ve kötülük... Belki de barış sağlanabilirdi, ama kardeşliği kötülük üzerine kuran uygarlıklar, bu ihtimali çoktan unutmuştu bile. Uzun yıllardır süren savaşta Elfler, Vailler ile amansız bir mücadele içerisindeydi. Fakat bir süre sonra Elfler, arkasındaki desteği kaybedince zor durumda kaldı ve Tanrıçalarından yardım istedi. Hemen ardından devasa bir köprü oluştu ve Elfler, köprünün diğer kısmında insanlarla karşı karşıya geldi. Böylece Işık İttifakı da kurulmuş oldu. Vail kahramanı Isquiron ve Nordein hükümdarı Tyrannus, aralarında anlaşmaya vararak kötülük üzerine kurulu bir kardeşliğe adım attı. Onlara göre kötülük, birleştikçe daha güçlü bir nefrete dönüşebilecekti ve tek istedikleri de Işık İttifakı'nı ortadan kaldırarak dünyaya kötülüğü hakim kılmaktı. Peki ama hangisi haklıydı? İyi mi, kötü mü?

Shaiya: Light and Darkness
"Kılıcın gücü ve büyünün laneti bir araya gelince ölüm kaçınılmaz olur."

Adalet yalnızca size göre adil olandır

Betaya ilk adım attığımızda, bizden iyi veya kötü olmak üzere bir taraf seçmemiz isteniyor. Bu seçimi yaparken iyi düşünmekte fayda var, çünkü bir daha tarafımızı değiştiremiyoruz. Safımızı belirledikten sonra sıra ırk seçmeye geliyor. Aydınlık tarafta yer alacaksak, insan veya Elf; karanlık tarafta bulunuyorsak ise, Nordein veya Vail ırkına mensup karakterleri seçebiliyoruz. Her ırkta üç farklı sınıf yer alıyor ve her biri karşı ırktaki sınıflarla aynı seviyede. Örneğin, aydınlık tarafta koruyucu sınıfından bir karakterin özellikleri, karanlık taraftaki suikastçı sınıfında da bulunuyor. Her ikisi de doğayı kullanarak gizlenebiliyor ve umulmadık anlarda saldırabiliyor, ancak suikastçıların daha acımasız olduğunu söylemeliyim.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×