Shenmue I ve II'nin detayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 17.04.2018 - 18:29
Yapımın Trophy ve Başarım sistemini destekleyeceği belirlendi.

Birkaç gün önce Sega tarafından yayınlanan gönderide, bir Dreamcast klasiği olan Shenmue I ve II'nin PC, PS4 ve Xbox One platformlarında geliştirilerek tekrar satılacağı belirtilmişti. Yakuza serisinin bir nevi öncüsü olarak görülen Shenmue'nün yeni oyunu ise bu sene içerisinde PS4 ve PC platformuna çıkacak, yani Shenmue I ve II'nin yayınlanması ile oyuncular, III'e başlamadan önce hikayenin nasıl ilerlediğini görebilecekler.

18 yıl sonra oyuna özel başarımlar yapmak bir hayli zor olmalı

Shenmue I ve II, bahsettiğimiz gibi bu sene içerisinde Nintendo Switch hariç tüm platformlarda satışa sunulacak. Bu konu hakkında sessizliğini koruyan Sega, sadece oyunun bu sene içerisinde çıkacağını belirtti. Fakat Sega ile röportaj yapan bazı haber kuruluşları, Sega'nın ağzından birkaç bilgi almış bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ise oyunda "Başarım" sisteminin eski Shenmue oyunlarında olacağı. Bilgilerden bir diğeri ise oyunun fiyatı oldu. Şimdilik 30 dolar gibi bir fiyat biçen Sega, aynı zamanda oyunu PS4 ve Xbox One platformları için fiziksel kopya olarak satmayı da planlıyor. PC platformu ise sadece dijital kopyalar sayesinde oyunu edinebilecek.

Shenmue I ve II'nin ne zaman geleceği henüz belli değil ama yine de gelince çoğu eski oyuncunun anılarını kolayca tazeleyebileceğinden eminiz.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2022 12:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
bertini
bertini 18.04.2018 10:46
Yayınlandığı zaman için çok iyi oyundu ama şu an biraz zor.İçerik bakımından şu an yetersiz kalacağı kesin.Benim gibi ihtiyar oyunculara hitap eder :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Shenmue I ve II'nin detayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×