Sherlock Holmes Chapter One bu ve yeni nesil için duyuruldu

Sherlock Holmes Chapter One bu ve yeni nesil için duyuruldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 27.05.2020 - 12:44
Ünlü dedektifin hikayesini baştan ele alacak olan Sherlock Holmes Chapter One oyunu PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One ve PC platformları için duyuruldu

Dedektiflik denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Sherlock Holmes hikayesini yeniden ele alacak olan Sherlock Holmes Chapter One duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 2021 yılında çıkacak olan oyun bu nesilin yanı sıra yeni nesil konsollar için de geliştiriliyor. Yani oyun Playstation 5, Xbox Series X, PS4, Xbox One ve PC platformları için duyuruldu. Üstelik oyunun Türkçe altyazı desteğine sahip olacağı da açıklandı. Oyunun ilk videosuna ve Steam sayfasındaki detaylara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sherlock Holmes Chapter One bu ve yeni nesil için duyuruldu

Sherlock Holmes Chapter One hakkında

Sherlock olarak bu açık dünya dedektiflik macerasında verdiğin kararlarla namın yürüyecek. Aldatmaca, şiddet ve çıkarımlar, elinde olan yeteneklerin sadece bazıları. Gizemli yardımcın ve akıl danıştığın arkadaşın Jon da yanında. İster sorunları çözmek için kaba kuvvet kullan, istersen de aklını kullanarak zaaflarını tespit ettiğin düşmanlarının bir adım önünde ol. Araştırmacı yeteneklerini güçlendirdikçe hangi durumun ne gerektirdiğine karar ver. Geçmişinle yüzleşerek kaderinde yazan efsaneye dönüşme zamanın geldi.

Yetişkinliğe geçiş aşamasında genç bir süvari olan Sherlock ile daha önce hiçbir oyunda veya hikâyede olmayan yollarla itibar kazanacaksın. Efsane olmadan önceki genç kibrini ve saflığını hiç görmemiştik. Artık bu zamanları yaşayacaksın. Bir sonraki ipucunun nereden geleceğini asla bilemezsin. Gerçeğin peşinde, ipuçlarını, dedikoduları, kılık değiştirmeyi, etiketleri ve belirlenmiş kanıtları kullanarak şehri keşfet ve aklında sağlam bir dava kur.

Silahlar bir yere kadar yardımcı olur, ancak havalı tarzını korumak için yapabileceğin şeyler de var. Düşmanın zaaflarını parlak gözlem yeteneklerinle ortaya çıkar veya ortamın şartlarından faydalanarak düşmanı ellerini kirletmeden alt et. 19 yüzyılda geçen, hareketli ancak cennet hariç her yere benzeyen bir Akdeniz adası. Adalıların geleneklerine bağlı olması ve yabancıları dışlaması senin işini daha da zorlaştırırken, politik yozlaşma ve suçlar tavan yapmış durumda. Her hikâyenin iki yüzü vardır ve gururlu adalılar da farklı bir hakikat ve adalet algısına sahip. Gerçeği ortaya çıkarmanın yarardan çok zararı olup olmadığına karar vermek ve nasıl bir insana dönüşeceğini belirlemek sana kalmış.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 12.07.2020 05:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 3.06.2020 06:33
Tek beğenmediğim karakterlerin kore dizisinden fırlamış gibi gözükmeleri.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2020 00:18
Daha Crimes & Punishments'ı bitirmeden yeni oyun geldi, epey geriden geliyorum :) Umarım başarılı bir yapım olur. Serinin kendine has bir hayran kitlesi var, bekleyenlerinin olduğu şüphesiz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir