1/2

SideWinder Freestyle Pro

Ahmet Hüdayioğlu
Ahmet Hüdayioğlu 3.06.2010 - 12:31
Microsoft iyi bir iş çıkartmış.

Öncelikle merhaba, bu köşede sizlere elime geçen ve inceleme fırsatı bulduğum ürünleri tanıtacağım.Bu ufak girizgah bölümünden sonra hemen konuya gireyim, sizlere tanıtacağım ürün: "Microsoft SideWinder Freestyle Pro" hemen yine mi Microsoft diye söylenmeyin. Bu sefer Microsoft iyi bir iş çıkartmış. Daha öncede duyurduğu çesitli oyun kontrolörleriyle tanınmış olan Microsoft özellikle yurdumuzda kendisinden SideWinder ailesiyle söz ettirmeye başladı. İsterseniz önce bir kutu içeriğine göz atalım.

Kutudan çıkanlar :

  • Microsoft SideWinder Freestyle Pro (Game Port çıkışlı)
  • SideWinder serisi için to Usb adaptörü
  • SideWinder Game Controller Software version 3.0 Cd si ve yine aynı cdnin içinde "Microsoft Motocross Madness" oyunu.
  • Oyun ve Gamepad ile ilgili sözleşme ve kullanım kılavuzları.

Microsoft kutulama konusunda cimri davranmış ve yukarda gördüğünüz gibi program cdsi ile oyun cdsini ayırmak gereğini duymamış ve ayrıca her iki ürününde kullanma talimatlarının olduğu kitapçıklarını çok özet hazırlamış, hatta o kadar özet hazırlamış ki hazırlamasa daha iyi olurmuş ikisi toplam 12 sayfa yapıyor ürün sözleşmeleriyle beraber. L
Daha öncede duyurduğu çesitli oyun kontrolörleriyle tanınmış olan Microsoft özellikle yurdumuzda kendisinden SideWinder ailesiyle söz ettirmeye başladı. Gerek SideWinder serisinden "Force Feedback Whell" gereskse "Force Feedback Pro (Joyistik veya Microsoft'un değişiyle Oyun çubuğuJ) ürünleri çok beğenilmişti.

Artık isterseniz ürünün kendisini biraz daha yakından tanıyalım.Ürünü ben Usb adaptörünü takarak inceledim sanıyorum sizde Usb çıkışını kullanacaksınız(Usb nin avantajları saymakla bitmezJ).Ürünü gerek Win98Se gerekse Win2K Usb üzerinde sorunsuz olarak algıladılar.

Ayrıca harici bir adaptöre ihtiyaç duymadan direk olarak usb porttan az bir güçle çalışabilmesi gayet olumlu,bu sayede Usb Hub veya üzerinde harici olarak Usb çıkış bulunduran cihazlar üzerinden rahatlıkla sistemde kullanılabilir.

Ürünle beraber gelen SideWinder Game Controller Software v3.0 ı kullanmanızı ben tavsiye etmiyorum öncelikle bu yeni sürümünü (Version 3.02)ve ürünün Usb yamasını indirmeniz yararınıza olacaktır. (Bu programları yazının sonundaki linklerden indirebilirsiniz.)

SideWinder ailesinin ürünlerinde yer alan Force Feedback (oyunlarla etkileşimli vibrasyon) sistemi yerini bu üründe yeni bir teklnolojiye (aslında pc için yeni sayılsa bile Sony Play Station sahiplerine yeni gelmeyecektir) sahip. Microsoft bu özelliği "Motion Sensing" olarak adlandırmış, yani kısaca bu gamepad bizim el hareketlerimizi algılayarak oyunlardaki hakimiyetimizi artırmayı amaçlıyor. Bunu başarabiliyor mu diye sorarsanız evet oldukça iyi bir şekilde bu görevini yerine getirebiliyor, "SideWinder Profile Activator" yazılımıyla bu algılamanın derecesinide ayarlayabiliyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×