1/4

Silent Hill 2

Turgay Erbay
Turgay Erbay 3.06.2010 - 12:31
Madem bu oyun hakkında hala bu kadar çok soruyorsunuz. Buradan buyurun.

-)tam çözüm ''easy'' zorluk seviyesine göre hazırlanmıştır. Oyunu diğer zorluk seviyelerinde oynarsanız, çeşitli farklılıklar görülebilir.

Oyunun kahramanı james, 3 sene önce ölen karısında bir mektup almasıyla ve sillent hille giderken verdiği mola yerinde başlıyor. Tuvaletten dışarı çıkınca demoyu seyredin. Ortadaki mavi arabanın ön koltuğunda bize çok lazım olacak olan haritayı alın. Sağ taraftaki merdivenlerden aşağıya inin. Patika yolu takip edin. Giderken sağımızdaki kuyunun içinden ilk save'inizi yapabilirsiniz. Mezarlığa gidin, orada angela ile karşılaşıyoz. Demoyu izledikten sonra mezarlıktan çıkıp şehre gidin. Şehre girince bizden lindsay cadddesi'ne gitmemiz istenecek. O caddenin sonuna kadar gidin. Kapalı bir yer göreceksiniz, içeriye x'e basarak girin ve demoyu seyredin. İşte ilk katliamınızı burda yapıyorsunuz. Bize orada ilk silahımız olan çivili sopa verilecek. Birde radyo alıyoruz. Orada işiniz bitince geldiğiniz yoldan tekrar şehre girin. Giderken solunuzdaki tel kapıdan girin, orada save yapabilirsiniz. Şehre girince soul caddesine yönelin. Sonuna doğru beyaz bir karavan bulacaksınız orda bize nereye gitmemiz gerektiğini gösteren bir harita verilecek. Karavandan çıkınca nooly caddesinin köşesindeki nelly's bar'a gideceğiz. İçeri girince bize martin caddesi'ndeki bilmeceye yönlendiren bir harita verilecek.

Oradan çıkın ve martin caddesi'ne gidin, sonuna doğru solda ara yerde bir ceset göreceksiniz. Yanında wood side apartment. Anahtarı var, onu alın. Apartmana gidin. Yalnız bunları yaparken yolun devamlı kenarlarından giderseniz sağlık şişeleri ve silah mermilerini de görüp alabilirsiniz. Wood side apartment'a girince sol tarafımızda bu apartmanın haritası sağımızda ise save yeri var. Şimdi biz 205nolu odaya gidelim önce odaya girince ortada ki mankenin üstünde fener var onu alın. Alınca da arkada saklanmış olan manken saldırıyor onu öldürün odadan çıkın. İsterseniz hemen silahımızı alalım bunun için 3. Kata 301 nolu odaya girin. (oraya giderken sağ tarafdaki anahtarı almaya çalışın zaten şimdi almıyoruz kız gelip tekmeleyecek. ) ortada market arabasının içinde. Silahı alınca 2. Kata inin ve 210'a gidin. Orada 202'nin anahtarını rafın üstünden alın.

Daha sonra 202'ye gidip girişte sağdaki iç odaya yönelin, duvarın yanına gelin, yatağın olduğu yer yani. Orada x'e basın, içerden bize saatin anahtarı verilecek onu alın ve 208'e gidin. İçeri girince iç odaya gidin, saatin önüne gelin ve anahtarla kapıyı açın. (burda anahtarı ve diğer itemleri kullanmak için start düğmesine basın ve anahtarı işaretleyin, sonra da x'e basın) kapağı açınca saati 9. 10 geçeye gelinceye kadar akrebi dödürün, o saate gelince tak diye bir ses duyacağız sonra saatin yanına geçin ve saati itekleyin. Arkasındaki yıkık duvardan içeriye geçin. Şimdi 209'dayız. Oradan çıkın, koridorun sonundaki demir kapıdan yukarıya çıkıyor ve 3 kata çıkıyoruzz. 307 nolu odaya gidin ve işte oyun boyunca tek yok edemediğimiz boss olan piramit teneke kafa. Orada oldukça ilginç bir demo var onu seyredin!!!. Orda saklandığımız yere tekrar girin ve anahtarı alın. Odadan çıkın ve kızın tekmeleyipte alamadığımız diğer anahtarıda alın. Aşağıya inelim. Şimdi ilk girdiğimiz apartmana girin tam karşıdaki 307 den aldığımız anahtarla kapıyı açın. 101 ve 104 nolu odalar açık, 101'de bize ilerde ihanet edecek olan eddie ile tanışıyoruz. 

Demoyu seyrettikten sonra odadan çıkın ve koridorun sonunda ki kapının dibindeki sarı paketi alın. Oradan bizi parka çıkaracak olan kapıya yönelin. Oradan çıkın ve havuza gidin, havuzun içindeki üç yaratığı öldürün ve ortadaki çocuk arabasının içindeki yılan motifli slotu alın. Tekrar wood side apart. 'A gidin. İkinci kata çıkın, kapının hemen yanındaki çöpten aldığımız sarı paketi atın. Aşağıya inince sola doğru çöplerin olduğu boşluğa gidin ve ordan da ikinci slotu alın. Şimdi ikinci kata tekrar çıkın. Kapıdan sola en sona gidin ve oradaki demir kapıdan blue greek apart'a girin. Doğru banyoya gidin. Tuvaletin önüne gelin ve x'e basın. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×