1/11

Silent Hill 3

Serbülent Mutlu
Serbülent Mutlu 3.06.2010 - 12:31
İlk tam çözüm yeterli olmadıysa bu da ikincisi.

*Oyun zorluk seviyeleri:
Action Level: Normal 
Riddle Level: Normal

  • Oyunumuzun action tuşu X, bir yere girilmesi ya da çıkılması gibi komutlar verildiğinde bu tuşu (X) kullanmalısınız.
  • Unutmayın, kamera açıları her zaman sizler için ip ucu olacaktır. Örneğin, girilmesi gereken bir kapı varsa, yaklaştığınızda kamera açısı çoğu zaman dikkat çekici bir şekilde değişecektir, bu nesneler içinde genelde böyledir.
  • Karşınıza çıkan yaratıkları öldürmek yerine, daha çok onları atlatmaya çalışın.
  • Mermi ve sağlık gibi malzemelerin yerlerini büyük bir oranda belirtmeye çalıştık.
  • Sık sık harita kullanmaya çalışın, çözüm içerisinde harita ile tarif edilecek bazı yerler olacak.

Amusement Park'ta bir Kabus:

Oyunumuzun bayan karakteri Heather ile oyuna sisli ve karanlık bir havada haritasız bir şekilde başlayacağız. Kontrolü elinize aldıktan sonra bulunduğunuz alandaki bankın yanında bulunan kapıdan koridora geçin, karşınıza ilk çıkan yaratığa ruhunuzu teslim edin, yani sizi öldürmesine izin verin, bu sayede Heather’ın görmekte olduğu kabusa son vereceksiniz, evet bu bir kabustu, eğer Heather’ın daha sinematik bir şekilde ölmesini isterseniz, koridorun sonunda bulunan odadan yukarı kattaki rayların üzerine gelin ve biraz ilerleyin, hızlıca gelen bir roller coaster vagonu, Heather’a çarparak aşağı düşmesini sağlayacak ve uyanacak.

Mall - Alışveriş Merkezi

Heather uyandıktan sonra, Douglas isminde bir dedektifle tanışacak, dedektifle aralarında olan diyalog sonrasında bir tuvaletin içinde olacaksınız, kontrolü elinize aldığınızda, kapıya yakın olan aynanın üzerine iliştirilmiş büyükçe yuvarlak kırmızı bir şekil göreceksiniz, o kırmızı yuvarlak şekil bizim save noktamız (mall toilet)olacak, diğer bir deyişle oyun içindeki gelişmelerimizi kaydetmemize yarayacak, bu arada şimdilik silahınız yok, tuvalet penceresinden dar koridor yoluna çıkın, çıktığınızda sağ tarafa doğru dönün ve gidin, biraz ilerledikten sonra sağ tarafınızda görünecek olan kapıdan, büyük alışveriş merkezinin (mall) koridoruna girin, bu koridorun sonundaki çiftli kapıdan geniş hole gelin, yarı aralanmış kepenkli kapıdan (butik dükkanı) girin, Heater’ın yerde bulduğu bir silah ile yaratık öldürdüğünü gösteren kısa bir video izleyeceksiniz, artık bir tabancanız olacak. Video bittikten sonra yeşil koltuğun üzerindeki iki paket mermiyi alın (Handgun Bullets), etrafınıza baktığınızda bazı giyim eşyalarının olduğunu göreceksiniz, nede olsa bir butik dükkanı, buranın yazar kasa bölümündeki kapıdan koridor kısmına gelin, geldiğinizde Heather’ın hemen sağ çaprazına düşen kısa boşluk kısımdaki pano üzerinden, bulunduğunuz bu alışveriş merkezinin (Shopping Mall Map) haritasını alın.

Haritayı aldıktan sonra hemen yan taraftaki çıkış (exit) kapısından merdiven bölmesine geçin, merdivenlerden 2. kat (2F) koridoruna çıkın, koridorun içinde, sırtında sivri kamburu olan kısa boylu kolsuz bir yaratık türü göreceksiniz. Bu gelmiş olduğunuz 2. katın (2F) koridorundan, sol tarafındaki koridor yolundan dairesel balkonlu meydana çıkın, balkonlu meydan üzerinde iki büyük yaratık olacak, buradaki “Helen’s Bakery” unlu mamuller dükkanına (fırın) girin ve içerden, tezgah üzerinde duran tepsinin içindeki “Tongs”u alın, yani maşayı. 2. kata (2F) ilk geldiğiniz koridora tekrar geri gelin, geldikten sonra ilerden sola dönen diğer koridor yoluna girin, sağ taraftaki kapıları inceleyerek gidin, ilk olarak içinde köpek olan bir odaya gireceksiniz, içerden kutu üzerindeki beef jerky-i (et parçası) alın, aldığınız bu et parçası, köpekleri bir süreliğine oyalamaya yarayacak, bu sayede fazla mermi harcamadan köpekleri atlatmış olacaksınız.

Odadan çıkıp tekrar sağ taraf kapıları inceleyerek en sondaki kiler odasına (Storeroom) gelin, içerde save noktası (2nd floor storeroom) olacak, buradaki küçük ahşap konteynırın altındaki tahta mazgalın önüne gelip X tuşuna basın, tahta mazgalın arasına düşmüş bir anahtar (My Bestseller Key) göreceksiniz, anahtarı, unlu mamuller dükkanından aldığınız maşa (Tongs) yardımı ile çıkartın, buradaki raf üzerinde duran handgun bullets ve iki health drinks’i alın, işiniz bittikten sonra odadan çıkıp koridora geçin, koridordaki yaratık sayısında artmalar göreceksiniz, unlu mamuller dükkanın (Helen’s Bakery) bulunduğu balkonlu meydana gelin, bu balkon meydanı üzerindeki kitapçı dükkanını (My Best Seller) bulun, maşa yardımı ile aldığınız anahtarı, kitapçı dükkanına girmek için kullanın.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×