1/3

Silent Hill 4: The Room

Fatih Kurt
Fatih Kurt 3.06.2010 - 12:31
Silent Hill 4 ürkütücü, mü acaba?
Platformlar PlayStation 2
Silent Hill 4: The Room
  • Yapımcı - Yayıncı Konami - Konami
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 75
Artılar Kaliteli grafikler ve oyunun adının 'Silent Hill' olması
Eksiler Çizgisel oynanış,saçma save ve inventory sistemi,oyun bir süre sonra sıkmaya başlıyor

Herşey 1999 yılnda başladı. Bir oyun PlayStation sahiplerini ilk kez bu kadar çok korkutmuştu. Başta bazıları tarafından basit bir Resident Evil taklidi gibi görülse de Silent Hill; atmosferi,hikayesi,müzikleri ile kısa zamanda kendini ispatladı ve Final Fantasy 7, Gran Turismo, Metal Gear Solid ve Resident Evil gibi PlayStation klasikleri arasında yerini aldı.

Konami haklı olarak devamını çıkarmakta gecikmedi ve yaklaşık 2 sene sonra, 2. oyun PS2’lerimize konuk oldu. Silent Hill atmosferini, 128 bit’te yaşama fırsatı bulduk. 2. oyun, ilkine göre bambaşka bir hikayeye sahipti ve kısa bir süre sonra Konami’nin PC’lere de çıkarmasıyla, birçok PC sahibi seriyle tanıştı. PC ve konsollarda gördüğü ilgi üzerine, geçtiğimiz yıl önce PS2 sahipleri ve kısa bir süre sonra PC sahipleri 3. oyunla tanıştı. 3.’sü her ne kadar kasabadaki özgürlüğümüzü kısıtlamış olsa da, ilk Silent Hill’in devamı niteliğindeki hikayesi,şahane grafikleri ve güzel bayan karakteriyle, serinin zirvedeki yerini bir kat daha sağlamlaştırdı. Daha 3. oyunu yeni bitirmiştik ki Silent Hill 4’ün fısıltıları duyulmaya başlandı. Konami altın yumurtlayan tavuğunu kesecek değildi ve serinin 4.’sü geçtiğimiz ay Japonya’da Silent Hill 4 : The Room adı altında İngilizce dil desteği ile beraber piyasaya sürüldü.

Mom,Why doesn’t u Wake up?

Bu sefer ki kahramanımız, sıradan bir apartmanın 302 numaralı dairesinde oturan Henry Townshend. Dairede tüm duvarlar pas ve kan içindedir. Pencereler tahtalarla kapatılmıştır. Henry, duyduğu erkek çığlığının ardından çaresiz bir şekilde salona çıktığında hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını görür. İlk farkettiği şey, açık olan televizyonun sesidir. Bunun dışında, dairede kulak tırmalayıcı bir ses duymaktadır. Az sonra duvardaki çatlaklar büyümeye başlar ve hemen ardından Henry’nin son gördüğü şey duvarı yırtarcasına çıkan, zombi benzeri insansı bir yaratık olur...

Henry uyandığında tüm bunların bir kabus olduğunu anlar. Bu sefer duvarlar ve eşyalar temizdir ama ev eskisi gibi değildir. Evde ne radyo, ne televizyon, ne telefon, ne de saat çalışmaktadır ve evin dışarı ile olan tüm bağlantıları bir şekilde kesilmiştir. Henry salona çıktığında, özellikle dış kapının inanılmaz bir şekilde içeriden kilitlendiğini görür. Birileri Henry’nin odadan çıkmasını istememektedir. Kapının üstünde de kırmızı harflerle birkaç kelime yazmaktadır ‘Don’t go out!! Walter’

First Person???Silent Hill???

Oyuna first person kamera açısıyla başlıyoruz ve sonuna kadar Henry’yi evde bu şekilde kontrol ediyoruz. Ev dışında Henry yine klasik third person açısında. Banyodaki delik yardımıyla (ki sonradan bu deliğin yeri değişecek) bölümlere geçişi sağlıyoruz ve herhangi bir duvardaki kırmızı delikler ile, kendimizi evde buluyoruz. Tüm saveler’imizi evde yapacağız ve ister istemez atmesferden kopmanızı sağlayacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×