1/66

Silent Hill 4: The Room

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Silent Hill 4'ün gizemi aralanıyor
Not ve Dialog çevirileri: Maelstormb(Beril Sergün), Solufain(Samet Taşlı)
Anlatım, tamçözüm ve düzenleme: CrimsonONE(Can Korkmaz)
Beril Sergün: goddess_of_silence@hotmail.com

Daire 302(Silent Hill 4: The Room)

Henry Townshend,
South Ashfield Heights’daki 302 numaralı daireye taşınalı 2 yıl olmuştu.
Burası orta çaplı bir şehir olan Ashfield’da bir apartmandı.
Henry yeni hayatından zevk alıyordu ve mutluydu.

Ama 5 gün önce garip şeyler olmuştu.
Henry her gece bitmek bilmeyen rüyalar görmeye başladı.
Bununla birlikte ...

302 numaralı daireyi terk edemiyordu.

Hikâye, 302 numaralı dairede kalan Henry Townshend’in bir kâbusu ile başlar. Henry rüyasında kendi dairesini başka birisinin gözünden görür. Rüyasındaki kişi, kendi dairesini tanıyamamaktadır. Dairesindeki her yer paslı ve kanlı bir görünüm almıştır, hava oldukça ağırlaşmıştır ve başı fena halde ağrımaktadır. Odanın ortasına gelince bir çığlık duyar. Yatağının başucundaki göl manzarası resmi, duvardaki kilise, deniz feneri ve manzara resimleri garip bir şekilde tanıdık gelir ama bu fotoğrafları kendisinin astığından emin değildir. Çalışma masasının üzerini incelediğinde ise kendisine ait olmayan birçok eşya bulur ve kırmızı daktilosu da kayıptır. Oda kendi odasıdır fakat eşyalar değişmiştir.

???: Bu dairenin nesi var?
???: Kan ve pas ile kaplanmış...
???: Burası benim dairem...
???: Ama ne oldu buraya...?
???: Bu daire...
???: Burası gerçekten benim dairem mi...?
???: Korkunç bir halde...
???: Hava çok ağır... Başım ağrıyor...

Oturma odasına geçince oradaki eşyaların da değişmiş olduğunu görür. Daha önceden kenara çektiği komidin tekrar duvara bitiştirilmiştir. Kitaplıktaki kitaplar, kapının önündeki ayakkabılar, duvar saati, açık olan büyük ekran televizyon, radyo, sandık... Hiçbiri onun değildir. Duvardaki erkek fotoğrafını inceler ancak kime ait olduğunu çıkaramaz.(Henry’nin fotoğrafı) Hemen onun yanındaki büyük bir tabloda belli belirsiz 21 kişinin resmi vardır. Odanın ortasındaki masanın üzerinde eski bir resimli kitap görür:

Eknot 1

“Sihirli bir göbek bağı ile bağlanmış bir anne ve bir bebek vardı. Bir gün bağ kesildi ve anne uyumaya gitti. Bebek tek başına kalmıştı. Fakat bebek Umut Evi’nde(Wish House) birçok arkadaş edindi ve herkes ona iyi davranıyordu. Bebek mutluydu.(Burası yırtılmış ve daha fazla okuyamıyorum.)”

Dairenin dış kapısı ve pencereler kilitlidir. Duvardaki büyük tablonun yanında, duvarın üzerinde korkutucu bir insan kafası kabartması olduğunu görür.

???: Korkutucu... Bir insan suratına benziyor...

Odanın ortasına geldiğinde, garip bir biçimde kabartmadan çürümüş görünümlü bir hayaletin kafası belirir ve duvardan çıkıp üzerine doğru gelir. Tam bu sırada “Room of Angel” melodisi çalmaya başlar...

Konami Computer Entertainment Tokyo Sunar:
Yönetmen - Suguru Murakoshi
Program Yönetmeni - Masashi Tsuboyama
Ses Yönetmeni - Akira Yamaoka
Yardımcı Yapımcı - Akihiro Imamura
Yapımcı - Akira Yamaoka
Yapımcı Yönetmen - Hirotaka Ishikawa