1/3

Silent Hill: Downpour

Mahmut Saral
Mahmut Saral 30.03.2012 - 09:37
Gittiğin yağmurla gel, küskünüm yağmurlara...
Silent Hill, bugüne kadar çoğu insanın kaderini değiştirdi. Kabusları gerçeğe çevirdi, ya da gerçekleri kabus olarak yansıttı. Ne doğru, ne yanlıştır diye ayrım yapmaya, anlamaya çalışana kadar, hayatlar değişti, ölümler gerçekleşti. Sİlent Hill, doymadı, doyacak gibi de durmuyor...

Silent Hill, birçok insana oyun oynadı şimdiye kadar. Bu kez bir mahkuma ev sahipliği yapıyor bu kasaba. Kahramanımız Murphy Pendleton, bir suçlu ve hapishane aracının kaza yapması sonucu özgürlüğüne kavuşabileceğini düşünüyor, harekete geçiyor. Ne var ki bu kaza mahali, Silent Hill kasabasına çok yakın. Kısa sürede adamımız kasabaya ayak basıyor ve yeni bir macera da kaçılınmaz oluyor böylelikle.

Aslında yeni Silent Hill için endişeler yok değil. Öncelikle ekipte Akira Yamaoka bulunmuyor. Ünlü sanatçının seriden ayrılması, belki de oyundaki "o" duyguyu ortadan kaldıracak, bunu henüz bilmiyoruz. İkinci olarak ise, Downpour'u Vatra Games isminde bir stüdyo geliştiriyor. Daha önce stüdyo olarak önemli bir oyun tecrübeleri bulunmuyor, lakin ekipte bazı önemli kişiler de yok değil.

Silent Hill: Downpour
Kasabanın yeniden inşa edilmesi

Oyunu geliştirenler arasında daha önce 2K Games, Illision Softworks ve Konami'de çalışan isimler var, ki yaptıkları oyunlar da Mafia, The Suffering, Silent Hill Shattered Memories, Origins ve Homecoming gibi isimler. Yani anlayacağınız, her ne kadar orijinal Silent Hill kadrosu olmasa da, hala bu seriyle bağlantılı isimler de bulunuyor kadroda.

Bir Silent Hill oyunu için kilit nokta nedir? Yapımcı Tomm Hulett, bu soruya "Zorlayıcı bir hikaye" olarak cevap veriyor. Oyuncuların, bu kez masum olmayan bir insanı kontrol ederek Sİlent Hill'da hayatta kalmaya çalışacak olmasını, dikkat çekici bir deneyim olarak tanımlıyor.

Yeni oyun, önceki Silent Hill'larla senaryo anlamında bağlantılı değil, ancak ilk oyuna dair benzerlikler bile görebileceğiz Downpour'da. Zira Downpour'un serinin köklerine ineceği belirtiliyor. Ve bu kez, ne içimizi karartan bir kül yağmuru, ne de dondurucu kar yağışıyla karşılaşacağız... Downpour, bize suyun lanetini anlatacak. Hatta Murphy, bir su birikintisine bakarak belki de içindeki şeytanla yüz yüze gelecek ve hesaplaşmayı deneyecek.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×