1/7

Silent Hill: Homecoming

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Yeryüzündeki cehennemin, kabuslarla dolu ve lanetli dünyasına 6. adım
"Yazı için Orçun Çavuşoğlu'na teşekkür ederiz."

Kesin olarak yapım aşamasına geçmeden önce, Silent Hill serisinin, akıbeti sürüsüne bereket söylentiye maruz kalan ilk ve şu anlık tek üyesi Silent Hill : Homecoming’tir. Silent Hill 4: The Room’un çıkmasına yaklaşık bir hafta kala, “Konami firması tarafından, Silent Hill 5’in yapımına başlandığını ve oyunun “Silent Hill 5 : Shadows Of The Past” adıyla Playstation 2 için çıkartılacağı” söylentisi bir anda ortalığa dökülüverdi. Doğal olarak Playstation 2 kullanıcıları, bu duruma fazlasıyla sevinmişlerdi. Ancak, bu sevinç çok fazla sürmedi. Yapımcı firmadan gelen haberde, Silent Hill 5 için “Shadows Of The Past” takısının düşünülmediğini ve oyun için yeni nesil oyun konsollarının düşünüldüğü söyleniyordu. Bu açıklayıcı haberin ardından, Silent Hill cephesi, fazla olmasa da bir süreliğine sessizliğe büründü.

Sessizlik ardından

Kısa bir süre sonra, o zamanlar yayın hayatına devam etmekte olan Silent Evil sitesinde yer alan bir bilgi, Silent Hill 5 ile ilgiliydi. Oyunumuz, Silent Hill 2’ye eşdeğer bir yapıda olacaktı. İntihara kalkışıp hastaneye düşen bir adamın hikayesinin anlatılacağı ve Silent Hill 5’in, Silent Hill 2’nin devamı olacağı yazılıydı. Verilen bu ufak bilgiyi, uzun süreli bir sessizlik takip etti. Silent Hill cephesinden ses seda çıkmıyordu… Yoksa, adı geçen sitede yazılı olan bilgi asılsız mıydı? Kafalarda bu tip bir düşünce dolaşırken, bir anda Silent Hill Origins’in yapım aşamasında olduğu ve oyunun PSP platformu için geliştirilmekte olduğu duyuruldu. Bu haberin ardından, doğal olarak Silent Hill cephesi yeniden hareketlenmeye başlamıştı…

Duyuruyla eş zamanlı olarak, Silent Hill 5 ile ilgili bir takım söylentiler de yine ortalığa dökülüverdi… Öyle ki, oyunun konusu, intiharın eşiğinden dönen ve Silent Hill 2’nin ana karakteri James Sunderland’ın yakını olduğu iddia edilen bir adamın hikayesini anlatacaktı… Kahramanımız, intiharın eşiğinden dönüp hastaneye düşmüş olacak ve hastanenin başhekimi tarafından tedavi altına alınacaktı. Tedavi bitiminden sonra taburcu edilen kahramanımız, hastaneden çıktıktan sonra, dışarıdaki insanlarda bir gariplik olduğunu fark edecekti. Bunun üzerine başhekimin yanına dönecek ve kasabadaki insanlardaki garipliğin nedenini sormasıyla oyun başlayacaktı. Tabi bu bilgi, beraberinde, serinin beşinci oyununda, yeni nesil konsolların güçlerinin de etkisiyle kasabadaki sisin kalkacağı ve seri genelinde ilk defa Silent Hill kasabasını normal haliyle görebilme şansına erişeceğimiz söylentilerini de getirmişti! Kasabada yaşayan diğer insanları da görme şansına erişerek, aslında yalnız olmadığımızı fark edecektik! Silent Hill kasabası “yaşayan bir kasaba” olacak ve gündüz vakti her şey normalken, güneş battıktan sonra alternatif duruma geçmesiyle ortalık bir anda cehenneme dönecekti…
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×