1/5

Silent Hill

Can Gülay
Can Gülay 3.06.2010 - 12:31
Eskice olmasına rağmen hala en çok soru aldığımız oyunlardan biri
AÇIKLAMA VE İPUÇLARI

1)Oyunda karşılaşacağınız kağıt dosyaları, oyunu save etmek için kullanın.

2)Gerektiğinde yaratıklardan kaçmak için, L1+R1 tuşlarını kullanarak 180 derece dönüş özelliğinden yararlanın.

3)Kamera açılarını gerektiğinde L2 tuşunu kullanarak değiştirin.

4)Oyun sırasında yönünüzü şaşırmamak için sürekli haritayı kullanın. Tam çözüm sırasında ismi verilen bazı yerleri, harita yardımıyla bulun. Ayrıca haritada ki bazı küçük noktaları daha net görebilmek için, X tuşu ile haritayı yakınlaştırıp Zoom özelliğini kullanın.

5)Çözüm sırasında, kuzeydoğu, güney gibi bazı yön kavramları kullandık. Bu kavramları her haritada bulunan pusula doğrultusunda uygulayın.

6)Oyun sırasında mermi tasarrufu yapmak için şu tekniği kullanın; bir yaratığa bir kaç el ateş ettikten sonra, yaratık yere düşer ama ölmez. Yerdeki yaratığı öldürmek için tekrar ateş etmek yerine, yanına gidin ve X tuşu ile tekme atın. Ayrıca demir çubuk ve Hammer (Çekiç) kullanarak ta mermiden tasarruf edebilirsiniz. Özellikle Hammer, hastanede karşılaşacağınız yaratıklara karşı çok işe yarıyor.

7)Kilitli olan bazı kapıları, kapının diğer tarafından açmayı denerseniz, unlocked olacak ve açılacaktır.

8)Tam çözüm sırasında biz size sadece kesinlikle alınması ve gidilmesi gereken anahtar nesneleri ve odaları belirttik. Bu yüzden oyunda ki sağlık nesnelerini ve mermileri almak için, haritalardaki tüm odaları dolaşıp, (okul ve hastane gibi kapalı yerleri) araştırın.

9)Oyunda ki en büyük yardımcılarınızdan biri, Cafe'de bulduğunuz küçük radyo. Radyo size yaklaşan tehlikeleri belirtiyor. Radyonun zili ne kadar güçlü çalıyorsa, tehlike size o denli yakındır.

10)Biz tam çözümü hazırlarken, oyunu NORMAL zorluk seviyesinde oynadık.

11)Oyunda bir çok farklı son bulunuyor. Oyun sırasında yapacağınız bazı şeyler, oyunun gidişatını ve sonunu etkileyebilir. Bizim izlediğimiz yol, sizi oyunun en iyi sonu olan GOOD+'ya ulaştıracak. Bu konuda ki daha detaylı bilgiyi 'ENDING' başlığı altında bulabilirsiniz. (ENDING ve NEXT FEAR başlıkları rehberin son bölümündedir.)

SILENT HILL RESIDENTIAL AREA

Oyuna başlayınca biraz ilerleyin ve Cheryl'ın peşinden gidin. Cheryl sizi dar sokakların bulunduğu bir yere getirecek. Dar sokaklardan geçin ve etraf karanlık olunca da yolu izlemeye devam edin. Parçalanmış bir cesetle karşılaşınca, bırakın gelen yaratıklar sizi öldürsün.

CAFE

Öldükten sonra Cafe'de uyanacaksınız. Cybil size bir silah verecektir. Konuşma bitince tezgahtan bıçağı, el fenerini, haritayı ve sağlık nesnelerini alın. Cafe'nin kapısından çıkarken, radyodan bir zil sesi yükselecek ve hemen sonra uçan bir yaratık camları kırıp içeri girecek. Yaratığı öldürün ve radyoyu aldıktan sonra buradan çıkın. Şimdi Finney St.'teki kırmızı okla belirtilen yere gidin. Buradan, üzerinde 'to School' yazan kağıdı ve demir çubuğu alın. Sonra Midwich St. ile Matheson St. arasındaki yıkılmış yola giderek, üzerinde 'Doghouse' ve 'Levin St.' yazan kağıtları alın. Şimdi Levin St.'e gidin ve bu caddede bulunan köpek klübesini bulun. Buradan anahtarı alın ve bu anahtarla hemen klübenin önündeki evin kapısını açın. Evin içinde, caddenin öteki tarafına geçmek için gerekli olan ve üzerinde 3 tane kilidi bulunan bir kapı göreceksiniz. Kapının hemen yanında asılı olan haritaya göz atın. Şimdi haritanızda kırmızı işaretlerle üç yeni nokta belirlendi. Belirtilen noktalara gidin ve buralardan anahtarları toplayın. (Anahtarlar basketbol sahasında, posta kutusunda ve polis arabasının bagajında) Üç anahtarı da aldıktan sonra Levin St.'teki eve geri dönün ve kilitli olan kapıyı bu anahtarlarla açın. Artık haritanızda da belirtilmiş olan Midwich Elementary School'a gidebilirsiniz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×