Silent Hill yapımcısı yeni bir korku oyunu üzerinde çalışıyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 24.12.2020 - 12:39
20 yılın arından Playstation bünyesinden ayrılan Keiichiro Toyama, kurduğu yeni stüdyo ile yeni bir korku oyunu geliştiriyor.

1999 yılında çıkan ilk Silent Hill oyunu türün en iyi örneklerinden biri olmayı başarmış ve bu serinin doğuşuna da sebep olmuştu. Hala yeni oyununu beklediğimiz ve her büyük etkinlik öncesi heyecanlanmaya başladığımız yeni Silent Hill oyununu bekleye duralım, ilk oyunun en kıdemli isimlerinden biri olan Keiichiro Toyama yeni bir korku oyunu üzerinde çalıştığını belirtti.

Keiichiro Toyama yeni bir korku oyunu geliştiriyor

1994 ve 1999 yılları arasında Konami firmasında çalışan Keiichiro Toyama, Silent Hill oyununda yönetmenlik, yazarlık ve arka plan dizaynı konusunda çalışmıştı. Yani oyunun en kıdemli isimlerinden biriydi de diyebiliriz. 1999 yılında Konami'den ayrılarak Playstation için oyun geliştirmeye başlayan ünlü yapımcı sonrasında Siren serisi ve Gravity Rush oyunları ile karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise Toyama'nın 20 yılı aşkın süredir çalıştığı Playstation bünyesinden ayrıldığını ve Bokeh Game Studios firmasını kurduğunu öğrenmiştik.

Silent Hill yapımcısı yeni bir korku oyunu üzerinde çalışıyor

İşte Toyama'nın bu yeni firmasında korku, aksiyon ve macera türlerini barındıran yeni bir oyun geliştirdiği belirtildi. Kendisi ile birlikte Playstation grubundan ayrılan diğer yapımcılar ile birlikte IGN'e bir söyleşi veren Toyama, bu yeni oyunda hem dövüş mekanikleri hem de hikaye konusu üzerinde ağırlıkla durduklarını dile getirmiş. Henüz adı belli olmayan projenin daha önceki işlerini seven oyuncuları heyecanlandıracak yeniliklere sahip olacağı da belirtilmiş. Toyama oyun ile ilgili şu ifadeleri de eklemiş;

"Yeni oyunumuz daha çok korku odaklı olacak. Fakat bunu zorlu bir korku oyunundan ziyade daha farklı bir eğlence deneyimi haline getirmek için uğraşıyoruz. Oyun şu an için birden fazla platform için geliştiriliyor ve çıkış dönemi olarak 2023 yılını gösterebilirim. Ana platformumuz PC olacak ama oyunu mümkün olan diğer konsol platformlarına da çıkartmayı umuyoruz."

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2021 00:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.12.2020 10:03
güzel bir korku gelsin bide türkçe altyazıyla gelsin tabi uygun fiyatlı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.12.2020 03:42
Hadi hayirlisi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.12.2020 13:42
En cok sevdiğim oyunlar , metro serisi tlous serisi re serisi silent hill serisi , alan wake resistance serisi oyunlar böyle olmali işte bunlara verilen para araya gitmez . Nedir bu crash bandicot muş da clank racketmidir nedir bi ton bor b...oktan oyunlar çikiyo piyasaya rdr seriside iyi kalan çöp.
MK Okuru
MK Okuru 24.12.2020 23:35
Zeus size akıl fikir versin 13:42
MK Okuru
MK Okuru 24.12.2020 16:41
yaaa bırak allah aşkına crash mı boktan oyun ? playstation 1in efsane serilerinden.. tabi millete hep vurdulu kırdılı mı olsun.. Sen şimdi zeldaya da boktan dersin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.12.2020 16:46
hadi hayırlısı yeni sillent hill ruhu geliyor.(:
Kalan Karakter : 300 Gönder
Silent Hill yapımcısı yeni bir korku oyunu üzerinde çalışıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×