1/2

Silent Hunter V: Battle of the Atlantic

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Atlantik cephesinde savaş devam ediyor
Denizaltı simülasyonu denilince akla ilk gelen isim Silent Hunter (SH). Seri özellikle üçüncü yapımda iyice doruk noktasına ulaşmıştı. 2007’de piyasaya sürülen Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific de aslında kaliteliydi, ama içeriğindeki bazı program hataları ve eksikler, yapımı baltalıyordu. En başta U-Boat’ların kontrol edilememesi, mürettebat güvertedeyken denizaltının suya dalması, bazen gemilerin karada durması, sonar, radar ve hız hatası gibi oynanış mekaniğindeki birkaç sorun yüzüne şikayetçi olanlar vardı. Yamalar çıktı, bazı problemler giderilmişti, ama yamalar da tam yetmedi. Sonrasında U-Boat Missions kullanıcılara sunuldu, artık U-Boat’lar da kontrol ediliyordu. Ek içerik SH4’ü biraz daha düzeltse de, yeni özellikler eklese de ne yazık ki problemler de içeriyordu. Yine de fanlar tarafından yapılan modlar oyunu daha elle tutulur hale getiriyordu. SH4’ü iyi kötü benim gibi serinin müdavimleri oynadı, şimdi ise sirenler Silent Hunter 5 için çalıyor!

Yeniden U-Boat’lar

Ubisoft Romania tarafından geliştirilen oyun Alman U-Boat’ları üstüne odaklanıyor. SH5, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz’de geçiyor. Yaşanan gerçek olaylar içinde kendimizi bulacağız. Yapımda ilk dikkat çeken noktayı geliştirilmiş komut sistemi oluşturuyor. Belirtilene göre ayrıntılı ve kullanışlı bir sistem olacak. Mürettebatımızla etkileşimde olacağız. Yeni komut sistemiyle birlikte onların korkularını, gerilimlerini, gündelik işlerini yapmalarını izleyeceğiz.


Silent Hunter V: Battle of the Atlantic
"Silent Hunter 4'e göre grafikler daha detaylı ve geliştirilmiş olacak."

Bir kaptansınız ve denizaltınızda her yeri FPS açısından yürüyerek dolaşabilirsiniz. Kimin ne yaptığını da görebilirsiniz. SH5’te ara yüz de s değişen ve geliştirilen kısımlardan nasibini alıyor. Daha kullanışlı olacak. Gerçi serinin diğer oyunlarında, modlar yardımıyla ara yüzde değişiklikler oluyordu ve daha iyi hale de geliyordu. SH5 çıktığında büyük ihtimal gene modlar yayınlanacaktır. Üçüncü yapımda dinamik campaign oldukça hoştu. SH4 bu durum daha geliştirildi, şimdiyse daha dolu dolu hale getiriliyor. Yenilikler içerek. Dördüncü oyunun en güzel kısımlardan biri de dinamik radyoydu. Silent Hunter 5’te gene bu özelliğin daha iyi şekilde devam edeceğini sanıyorum.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×