Sims'te homoseksüellik bulunmayacakmış

Can Furkan Gözütok 20.06.2014 - 12:18
Patrick J. Barret III'ün çabası ve biraz da tesadüfle gerçekleşmiş
Sims serisi, uzun zamandır homoseksüel ilişkilere fırsat tanımasıyla ünlenen bir oyun olmuştur. Görünüşe göre oyunun ilk programcıları, bu durumu istememişler, tabii biri hariç.

Programcı Patrick J. Barret III, o zamanlar Sims'i geliştirmek için Maxis stüdyosuna geçiş yapar ancak o dönemlerde Sims, EA Games tarafından oldukça riskli bir proje olarak görülmekteymiş. Çünkü EA, bu oyunun başarısızlığının, diğer Sim adını kullanan SimCity'nin başarısını da etkileyeceğinden korkuyormuş.

Oyunun yapımcıları, ilk olarak Sims'te homoseksüel ilişkilerin ve evliliklerin olmayacağı kararını almışlar ve arkalarına aldıkları ana akım desteği kesmek istememişler.Bunu duyan Barret ise tek başına oyunun belli yerlerini kodlamaya başlamış ve oyuna aynı cinsiyet ilişkileri koymaya başlamış. Barret'in söylediklerine göre, takım arkadaşlarından hiçbiri onun yaptıklarını farkedememiş ve farketselermiş bile Maxis o sıralar çok yoğun ve yorucu bir programın içindeymiş.

Derken EA, 1999 yılında gerçekleşecek E3'te Sims'i gösterme kararı verir. Yayımlanan demoda, kalabalık bir Sims grubu arasında gerçekleşecek bir düğün konu alınacakmış ve bu görev, Barrett'e verilir ve Barrett'te Sims'lerin hepsinin davranışlarını tek tek kodlamaz ve olayı akışına bırakmayı tercih eder. Demo gösterime girdiği zaman hiç beklenmeyen birşey olur ve iki bayan Sims, flörtleşmeye başlar. Bu durum demonun en çok konuşulan ve beğenilen durumu olur. Böylece bildiğimiz Sims, piyasaya çıkar.

Sims'te homoseksüellik bulunmayacakmış
Yorumlar 49
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2024 19:55
Kalan Karakter: 300 Gönder
Sims'te homoseksüellik bulunmayacakmış
İlginizi Çekebilir