SingStar: Vol. 3

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Şimdi şarkı söylemek lazım avaz avaz!
Platformlar PlayStation 3
SingStar: Vol. 3
  • Yapımcı - Yayıncı SCEE - SCEE
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Müzik,Müzik
Merlin Puanı 72
Artılar Eğlenceli oyun modları ve solist olma deneyimi
Eksiler Uzun vadede sıkıcı olabilir
Son yıllarda bir hayli popüler olan müzik temalı oyunlar arasında en çok ismi geçenlerden biridir SingStar serisi. Şu sıralar raflarda “SingStar Vol. 3” ile boy gösteren yapım, müzisyen olmak isteyip de olamayanlar için biçilmiş kaftan.

Serinin oyunlarını daha önce denemediyseniz veya konuyla ilgili hiç bilginiz yoksa SingStar’ı açıklamakta yarar var. Evvela yapımı oynayabilmek için ayrıca aparat satın almanız gerekiyor. Nasıl Guitar Hero ya da Rock Band için ayrı teçhizatlar gerekiyorsa, SingStar’da da aynı mantık geçerli. Yapımın adından anlaşılacağı üzere, konumuz şarkı söylemek. Öyleyse bize mikrofon lazım. Yapım için özel hazırlanan ve biri mavi diğeri kırmızı olan mikrofon aparatlarını (Bunlar serinin tüm oyunlarında kullanılabiliyor) makinenize bağladıktan sonra müzisyenlik kariyerinize başlamış oluyorsunuz.

SingStar: Vol. 3
"Ünlü pop müzik sanatçısı Michael Jackson, kendisi tarafından yazılan Billie Jean parçasıyla oyunda yer alıyor."

Repertuarım sağlam

Yaklaşık 30 parça bulunan SingStar Vol. 3’de, Michael Jackson’dan (Billie Jean) Lionel Richie’ye (All Night Long), Gwen Stefani ve Akon’dan (The Sweet Escape) Aerosmith’e (Cryin) kadar birbirinden ünlü isimler mevcut. Bilindik karaoke mantığını güden oyunda, ekrana şarkı sözleri geliyor ve doğru zamanda söylemeniz durumunda puan kazanıyorsunuz. İşinizi kolaylaştırmak için yapım zamanlamayı göstermek adına renkli bir bantı yazıların üzerinden akıtıyor. Bu sayede şarkıyı bilmeseniz bile sözleri doğru zamanda okuyarak puan alabiliyorsunuz.

Puanlama sistemi hassas olmadığı için, teleffuz problemleriniz bile çoğu zaman oyun tarafından algılanmıyor. Hatta zamanlamayı şaşırmadan alakasız cümleler kursanız bile (İngilizce olmasına gerek yok), puan alabiliyorsunuz (Tecrübeyle sabit). Dolayısıyla ben telaffuz edemem, yanlış söylerim filan diye telaşlanmanıza gerek yok. Emre, Uğur, Yusuf ve ben, özellikle saçmalayarak kapıştık. Bu puanlamaların neticesinde oyun size durumunuzu anlatan bir etiket veriyor. “Amatör” ve “Detone” gibi etiketler sayesinde, hangi aşamada olduğunuzu görüyorsunuz.

SingStar: Vol. 3
"1998 yılında kurulan Coldplay, yapımda yer alan ünlü isimlerden biri."

Hadi düet yapalım

Oyunun modları içerisinde, tek başınıza şarkı söylemek ya da bir arkadaşınızla kapışmak gibi seçeneklerin dışında, düet de mevcut. Kimi zaman aynı anda aynı sözlerle, kimi zaman ayrı ayrı farklı sözleri söyleyerek yaptığınız düet, özellikle arkadaşlarınız ile oldukça keyifli vakit geçirmenize sebep oluyor.

Her oyundan önce şarkının uzunluğunu da ayarlayabileceğiniz yapımda, illa parçanın tamamını seslendirmek zorunda değilsiniz. Eğer kısa seçeneği işaretleyerek şarkıya başlarsanız, parçanın ikinci yarısı çalmıyor. Diğer seçenek ise şarkının orijinali anlamına geliyor. Yani bitene kadar tüm parçayı seslendiriyorsunuz. Fazla vaktiniz yoksa ya da uzun sürmesinden sıkılıyorsanız, bu seçenek bir hayli işe yarıyor.

Parlak ışıklar

Yapım ile ilgili genel olarak “eğlenceli” yorumu yapmakta sakınca yok. Zira karşılıklı kapışırken de, tek başınıza oynarken de, düet yaparken de farklı duygular hissediyorsunuz. SingStar Vol. 3’ün başında geçirdiğiniz her dakika eğlenceli olarak aklınıza kazınıyor. Eğer solistçilik oynamak isterseniz, yapım tam size göre demektir. Ancak çok uzun zaman sürecek bir eğlence fırtınası beklemeyin. Elbet hevesinizi alıp, mikrofonu bir köşeye bırakacaksınız...
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2021 13:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
SingStar: Vol. 3

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×