Siyahi insanlar, Wakanda'ya yapılan kötü muameleye tepkili

Siyahi insanlar, Wakanda'ya yapılan kötü muameleye tepkili

Furkan Güler
Furkan Güler 1.05.2018 - 14:13
Infinity War'da, Wakanda'nın bulunduğu pozisyondan rahatsız olan insanlar var.

Öncelikle habere geçmeden önce birazdan okuyacağınız satırlarsa sürpriz bozan (spoiler) olduğunu unutmadan belirtelim. Geçtiğimiz günlerde beyaz perdede izleyicilerinin karşısına çıkan Avengers: Infinity War  büyük kitleler tarafından oldukça beğenildi. 10 yıllık bekleyişin ardından görkemli bir film ile Marvel hayranlarının karşısına çıkan yapımcılar, filmin geri dönüşünden oldukça memnun durumda. Hikaye gidişatını çok iyi işleyen film çoğu hayranı mutlu etse de, bazı Marvel hayranlarını tatmin etmedi.

Avengers: Infinity War'u siyahi insanların bir kısmı sevmemiş

Ancak bu tatminsizlik film veya oyunculardan değil, filmin sunumundan kaynaklı durumunda. Amerika'da bazı Marvel hayranları, Wakanda'da yaşayan siyahi insanları sokulduğu durumdan şikayetçi durumda. Bazı hayranlar, siyahi insanların bir işe yaramıyormuşçasına savaşta ölüme gönderilmesinden veya Wakanda'da yaşayan insanların, dünyanın geri kalanı tarafından soyutlanmasına sinirlenmiş. Muhtemelen bu sinirli hayranlar ya Wakanda'nın hikayesini bilmiyorlar (oysa Black Panther gibi bir filmi izleye izleye bitirememişlerdi) ya da internette dikkat çekmeye çalışıyorlar.

Tüm bunların yanında War Machine veya Falcon gibi karakterlerin savaşta etken rol oynayamamasından da şikayetçi olan bu sinirli izleyiciler, sadece Scarlett Witch, Black Widow ve Captain America gibi beyaz karakterlere büyük görevler verildiğini belirtiyorlar.

Marvel yetkilileri henüz bu durum ile alakalı bir açıklama yapmadılar. Filmi sadece eğlenmek için izleyen kişiler ise bu politik ayrımcılık durumunun daha ne kadar uzayabileceğini merak ediyorlar.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2020 23:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.05.2018 17:13
Cpt. Amerika yada black widow nın da pek öyle önemli rolü yoktu aslında demir adam, thor, strange, gamora karakterleri ön plandaydı
MK Okuru
MK Okuru 8.05.2018 08:54
aynen dediğin gibi ama son sahneleri çok iyiydi bence. oyuncular çok kaptırmışlar kendilerini özellikle demir adam karakterinin yerine başka birini düşünemiyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.05.2018 14:25
Warmachine ve falcon zaten geri plandalar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2018 16:55
10 yıllık bekleyişle neyi kast etmek istediniz? Anlayamadım :S
MK Okuru
MK Okuru 2.05.2018 09:01
Marvel in 10 yıldır yaptığı neredeyse her film bu film içindi yani 10 yıldır bu filmi bekliyoruz. 2020 den Sonra yeni bir dönem başlıcak.
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2018 23:25
10 yıldır çıkan filmlerin çoğu bu filmin hikâyesinin temelini oluşturuyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2018 22:03
Bakın herkes siyahi topluluğun belli zor zamanlardan geçtiğini, ne kadar kötü ırkçı tutumlar karşısında kaldığını görüyor, ırkçılığa karşı hep birlikte olalım evet doğru, ama bu kadar da duyar kasarsınız, günün sonunda kendinizi diğer etnik kesimlerden kendiniz uzaklaştırırsınız.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2018 20:01
Filmin kimseye gömdüğü filan yok, filmi kıçıyla izleyenlerin tepkisi bunlar. Kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş. Yaşı tutmayan izlemesin arkadaş bu kadar basit.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×