1/4

Skate 3

Erman Demirci
Erman Demirci 3.06.2010 - 12:31
Kaymak gibi oyun
Platformlar XBox 360
Skate 3
  • Yapımcı - Yayıncı EA Black Box - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
Merlin Puanı 70
Artılar Eğlenceli oyun modları
Eksiler Türe yabancı oyuncular için zorluk teşkil edebilir, bazı görsel problemler
Sırf yüzüme vuran rüzgâr için bile bisikletle saatte 20km hızla gitmeyi, arabayla 140 basmaya tercih edenlerdenim. Düşüp bir yerimi sakatlama riskine karşı yine de yavaşlamaya gönlüm razı olmadığı için yuvarlanana kadar snowboard ile kayanlardanım. Aynı zamanda sadece snowboard üstünde durup teleferiğe tutunmak için düşe düşe 2,5 saat zaman harcayanlardanım. Pateni bir kere denedikten sonra kıç üstü oturup tövbe edenlerdenim. Ama gerçek hayatta hiç denememiş olmama rağmen çılgın gibi kaykay kayanlardanım.

Çocukluğumdan beri böyle (yabancı kelime kullanacağım bağışlayın ama) extreme sporlara karşı aşırı ilgiliyimdir. Buzda kızakla hız denemelerini, kayakla uzun atlama gibi müsabakaları salyam aka aka izlerdim. Okuldan arkadaşım bana Tony Hawk Pro Skater'ı söyleyinceye kadar açıklayamadığım bir boşluk vardı ki, o gün anladım böyle bir oyun hiç oynamamışım. Zamanında SSX vardı hatırlar mısınız bilmem, PS oyunuydu ve ağır zevkliydi, hareketler çılgıncaydı. Lâkin en sonunda THP'de bu aradığım şeyi bulmuştum. Hem de bir PC oyununda. Böylece başlamıştım tellerdeki 10 dolarları toplamaya, teyzelerin poşetlerini tırtıklamaya, polislerin şapkalarını uçurmaya. Bizim zamanımızda buralar böyle bostandı be...

Skate 3


Zaman geçti, teknoloji ilerlerdi. O zamanlar havaya çıktığımda ya kaykayımı tutar dönerdim, ya da kaykayımı döndürür dönerdim. Tabi o zamanlar oyunlardan, asıl amacı dışında pek yan amaçlar beklendiği zamanlar değildi. Araba sürüyorsanız sağlam sürüş hissi yeterliydi, bir senaryoya ihtiyacı yoktu. Buna benzer olarak ben de THP oynarken sadece havada daha fazla hareket yapma ve bütün istenilenleri bitirme derdindeydim. Şimdi görüyorum ki kaykayla kayma işi, Skate evreninin temeli olmakla birlikte tek iddialı olduğu konu değil.

Çeşitlilik geçmişte göre bana uygun gelmişti, ta ki Skate3'ü oynayana kadar. Ofise gelirken "oley Iron Man 2 inceleyeceğim yuppi" havasındaydım, fakat gelince gördüm ki Iron Man 2 tabir caizse Paint'te hazırlanmış bir oyun gibiydi ve onun yerine Skate 3 bana göz kırpıyordu masanın üstünden. Eh dedim Erman, bu saçlar adam akıllı bir doğal rüzgârla fön çekimi işlemini hak etti (Yavaş çek, kopmasın - Mahmut). Geçtim dev plazmanın karşısına, kuruldum koltuğuma.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×