1/3

Skate 3

Erman Demirci
Erman Demirci 3.06.2010 - 12:31
Kaymak gibi oyun
İlk kez bir arkadaşım bahsetmişti bana Tony Hawk Pro Skater'dan, "deli fişek gibi geziyorsun kaykayla, aşırı zevkli" demişti. O zamanlar bu tür şeyler çok hoşuma giderdi, LA Lakers şortuyla hafta sonları basket oynadığımız, gece 3'te Muhammed Ali maçı izlemek için uyandığımız gibi NBA playoff maçları izlemeye kalktığımız zamanlardı. Bu oyunda kendimden bir şeyler bulmuştum, insana gençlik, özgünlük ve özgürlük pompalıyordu.

İki, üç ve dördüncü oyunları çok severek oynadım, kimi zaman inat edip 1000000 puanlık combo çıkarmaya çalıştım, kimi zaman da 200 metre üstümdeki 10 Dolar'lık banknota bilenip çılgıncasına uğraştım. Uzun süredir takip etmiyordum kayak oyunlarını -hatta THP4'den beri diyebilirim- ki bir baktım birileri elime tutuşturmaya çalışıyor;Skate3. Tamam dedim sorun değil, ne zamandır ayak tabanlarım kaşınıyordu zaten, kolumu da uzun süredir kırmamıştım.

Skate 3


Uçan kahraman Gazman

Spor simülasyonlarının çok aykırı bir dalı bu kaykay oyunları, ama şu an bu yazıyı okuduğunuza göre az çok ilgili olduğunuzu varsayacağım. Olaya alakasız kalmamak için öncelikle Skate 2'yi şöyle bir oynadım ve gelinen nokta benim için göz yaşartıcı oldu. Tabii o zamanlar oyunlardan, asıl amacı dışında pek başka amaçlar beklenmiyordu. Araba sürüyorsanız sağlam sürüş hissi yeterliydi, bir senaryoya ihtiyacı yoktu. Buna benzer olarak ben de THP oynarken sadece havada daha fazla hareket yapma ve bütün istenilenleri bitirme derdindeydim. Şimdi görüyorum ki kaykayla kayma işi, Skate evreninin temeli olmakla birlikte tek iddialı olduğu konu değil. Bunu yer yer ikinci oyundan bahsederek ve üçüncü oyunda geleceklerden söz ederek açacağım.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×