Skyrim sonsuza kadar sürecek

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 10.11.2011 - 10:22
Oyun bitse de görevler bitmeyecek
Bethesda'nın eli kulağında epik macera serisinin devamı Skyrim için oyunun yönetmeni Todd Howard'dan yeni açıklamalar geldi. Wired adlı siteye konuşan Howard, yeni RPG oyununda görevlerin bitmeyeceğini açıkladı. Oyunun bitemeycek türde bir yapıya sahip olduğunun söyleyen Howard bunun sebebi olarak oyuncuların kendi görevlerini oluşturabileceğine örnek verdi.

Özellikle oyunun Radiant hikaye ve görev sistemin bu konuda büyük etkisi olduğunu belirten Howard oyuncuların ilerleyen zamanlarda bir hancıdan henüz keşfetmediğiniz bir yerdeki haydutları öldürme görevi alabileceğinizi veya bir simyacıdan henüz keşfetmediğiniz bir bitki toplama görevi alabileceğinizi belirtti.

Bu tarz küçük görevlerin yanı sıra esas önemlisi oyundaki her fraksiyon için farklı ekstra görevler de yapabileceksiniz. Bu fraksiyonlardaki önceden hazırlanmış görevleri bitirdikten sonra rastgele üretilen yeni görevlerle oyuna devam edebileceksiniz. Özellikle Dark Brotherhood ve Thieves Guild gibi fraksiyonların bu rastgele görevleri ile önceden hazırlanmamış hırsızlık veya suikast görevleri yapabileceksiniz.

Skyrim sonsuza kadar sürecek
Bitmeyen oyun kavramı her ne kadar bazı oyuncular için sevimsiz gibi gözükse de Howard, Radiant görev sisteminin oyundaki en güçlü öğelerden bir tanesine yardımcı olduğunu belirtiyor: çevresel hikaye anlatımı. Skyrim üzerinde pek çok gizemin bulunduğuna dikkat çeken Howard bu dünyayı keşfettikçe gizemli parçaları birleştirebileceğinizi söylüyor. Ekip bu özelliği Fallout 3'ü geliştirirken bulmuş.

"Fallout dünyası, doğası bakımından herkesin sevemeyeceği bir dünyaydı. Neredeyse her tarafı yok olmuş bir dünyayı oyuncuya gezdirebilmek için ilginç yöntemler hazırlamanız gerekir. Skyrim için Bethesda olarak yeni numaralar öğrendik ve eskileri de geliştirdik. Radiant sisteminin en eğlenceli tarafı görevlerin son bulmaması olacak. Yol üzerinde yeni şeyler keşfedecek, haydutlarla dolu ormanlar bulacak veya ürkütücü bir deniz fenerini araştıracaksınız."

"Bu dünyanın kendisi bile başlı başına Skyrim'i diğer oyunlardan ayıran bir özellik. Sadece dünyayı keşfetmek bile başlı başına bir eğlence."

Öte yandan yarın çıkacak oyunun Avrupa siteleri tarafından yapılan ilk incelemeleri Türkiye saati ile saat 15:00'da yayımlanmaya başlayacak.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2022 23:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
Skyrim sonsuza kadar sürecek

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×