Snapdragon 888 duyuruldu

Özgür Deveci
Özgür Deveci 2.12.2020 - 11:11
Qualcomm'un Snapdragon 888 yonga seti, 14 akıllı telefon üreticisi tarafından yeni amiral gemilerinde kullanılacak. Detaylar haberimizde!

Qualcomm, yeni amiral gemilerine can verecek yonga Snapdragon 888 yonga setini tanıttı. İlk olarak Xiaomi'nin Mi 11 modelinde kullanılacak yonga, sonrasında Asus, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, Realme, OnePlus, Oppo, Sharp, Sony, vivo ve ZTE gibi markalarda da boy gösterecek. Halefine kıyasla %35 daha iyi grafik performansı vadeden yonga seti, Adreno grafik birimi ile yoluna devam ediyor

Xiaomi CEO'su Lei Jun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Yeni amiral gemisi akıllı telefonumuz Xiaomi Mi11'in Snapdragon 888'e sahip ilk cihazlardan biri olacağı için çok mutluyum. Ayrıca başlangıçta da belirtildiği gibi Xiaomi, Snapdragon 888 destekli bir telefon üzerinde çalışan tek şirket değil." ifadelerinde bulundu.

Snapdragon 888 duyuruldu

Snapdragon 888 yonga seti tanıtıldı

Qualcomm, Snapdragon 888 yonga setinin "Adreno GPU performansında en önemli yükseltmeyi" sunan Elite Gaming platformunun üçüncü neslini barındırdığını söyledi. Hexagon işlemcisi üzerine inşa edilen altıncı nesil yapay zeka algoritması, 26 TOPS gücünde hesaplama kapasitesi sunuyor. Ufak bir karşılaştırma yapacak olursak Snapdragon 865 yongası, 15 TOPS gücüne, Apple'ın M1 yongası da 11 TOPS gücüne sahipti. Ayrıca yonga seti, Qualcomm'un üçüncü nesil Snapdragon X60 5G modemiyle yüksek enerji tasarrufu vadediyor.

Yerel kablosuz bağlantı için Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 iletişim teknolojilerini destekleyen yonganın fotoğrafçılığın geleceğini üç katına çıkaracağı ve akıllı telefonları profesyonel kalitede kameralara dönüştüreceği belirtildi. The Spectra ISP isimli gelişmiş sinyal işleyicisi sayesinde Snapdragon 888'e sahip akıllı telefonların, saniyede 2,7 giga piksel fotoğraf çekebileceği ve bunun saniyede 12MP çözünürlüğünde 120 adet fotoğraf çekebilmeye tekabül ettiği söylendi.

Snapdragon 820 yonga setinin işlemci detayları ise yarın açıklanacak.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2021 12:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2020 14:02
Ne bu acele daha yeni çıktı sd865
Snapdragon 888 duyuruldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×