Şok iddia: Mobil oyunlar gizlice bizleri mi dinliyor?

Şok iddia: Mobil oyunlar gizlice bizleri mi dinliyor?

Furkan Güler
Furkan Güler 2.01.2018 - 10:01
Hatta bu işlem yasal yollarla oluyor.

Mobil oyunlar artık milyonlarca insanı oyuncu kategorisine sokmuş durumda. Akıllı telefonlar sayesinde hayatımıza daha da dahil olan mobil oyunlara yapılan yaptırımlar günden güne yükselmeye devam ediyor. Öyle ki, büyük oyun şirketleri bile AAA oyunları yavaş yavaş bir kenara bırakıp daha büyük kitlelere hitap edeceği mobil oyunlara yönelmiş durumda. Ancak mobil oyunlar konusunda The New York Times'ın haberinde ortaya atılan iddiaya göre birçok mobil oyun kullanıcısının telefonunu dinleyerek her kullanıcıya özel bir reklam profili oluşturuyor. Böylece kişisel reklamları görebiliyoruz.

Şok iddia: Mobil oyunlar gizlice bizleri mi dinliyor?

Mobil oyunlar, gizlice oyuncuları mı dinliyor?

Haberde belirtilene göre Honey Quest, Beer Pong, Pool 3D ve Real Bowling Strikes 10 Pin yüz binlerce oyuncusu bulunan mobil oyunlar, Alphonso isimli bir grubun geliştirdiği yazılımı temel alarak mikrofon aracılığı ile ortamda faaliyet gösteren televizyonları ve radyoları dinliyor. Alphonso isimli geliştirici grubun tepe isimlerinden Ashish Chordia ise bu iddiadan sonra yazılımın kesinlikle insanları dinlemediği, sadece elektronik yayın araçlarını dinlediğini belirtti. Ayrıca bu yazılımı kullanan 250'den fazla oyunun piyasada bulunduğu söylendi. 

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 05:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.01.2018 07:16
Hiçbir Telefon, bilgisayar güvenli değil. Eski tuşlu reformlar hem güvenli, hem de bataryası uzun gidiyordu. Telefonların bu hale verilmemesi iyi olması. Bir de parmak izini ve yüzü de alıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2018 19:40
kan grubunu tahmin eden bir uygulamaya rastladim. eger parmağinı ekrana basmadan once kan grubunu söylersen dogru tahmin ediyor. söylemezsen doğal olarak bilemiyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2018 17:51
biri yazmış küfürümü dinleyip ne yapacak tuvalette dinleyip ne yapacak,bu teknolojiyi sadece kendileri kullanıyor sanıyorlar herhalde ve bu oyun ile sınırlı değil istihbaratın kimden hangi insandan çıkacağı belli olmaz,hayır yaptığın herhangi bir hareketi karşıdaki adam biliyor budamı ürkütmüyor ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2018 12:31
Dinlerse dinlesin abi arkadaşlarla dedikodumu, maç izlerken küfürlerimi veya ne bileyim oyun oynarken bağırıp çağırmamı dinlemek onun için bişey ifade ediyosa varsın dinlesin :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2018 11:03
"...kesinlikle insanları dinlemediği" Hı tabi. O değilde, tuvallette afedersiniz osurup mıçarken çıkan sesleride algılıyor mudur? Oyun geliştirici ofisi: "Hmm, bu müşterimizin bağırsak sorunu olsa gerek. Sürekli tuvalette. Ona bilimum fitil, reklamları gösterelim de sevinsin fukara."
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×