Son Kehanet

Tahir Müstecaplıoğlu
Tahir Müstecaplıoğlu 3.06.2010 - 12:31
Son Kehanet

Son Kehanet

Bizden bir arkadaşımızın sizler için hazırlamış olduğu bir oyun bu. Neden bizden kimse oyun yapmaz falan gibisinden yakınacağımıza elimizdekilere değer verelim ve gerekli ilgiyi gösterelim ki gerisi gelsin. Oyun nedir ve nasıldır? Yapımcı arkadaşımızın kendisinin ağzından dinleyelim bunu ve mutlaka siteye gidip oyuna bir göz atalım. Hadi daha ne duruyorsunuz! Oyunla ilgili yorumlarınızı da siteye üye olarak oraya yazmanın da büyük faydası olacaktır. İlgilenen arkadaşlara kolay gelsin.

Son Kehanet, tasarımı, grafikleri, oyun kurgusu, hikayesi, kısacası her şeyi ile tamamen özgün bir rol yapma ve strateji oyunu sitesidir. Hayal kurmanın gücünü, gerçeğe en yakın haliyle sunmaya çalışan bir ekibin ürünü olan oyun, kısaca Atlantis’in kaderini belirlemek üzere yola çıkan seçilmiş kişilerin olağanüstü hikayesini anlatmakta. Bu yolculuğa isterseniz imparator olarak, isterseniz imparatorlara hizmet vermek üzere general olarak, eğer başlamadan önce tüm detaylarını öğrenmek niyetinde iseniz ise izleyici olarak katılabilirsiniz. Kurgu, mitolojik efsaneler üzerine temellendirilmiş olduğu için, oyun her biri ayrı özelliklere ve özel güçlere sahip olan on ırktan istediğinize bürünebilme şansını da beraberinde getiriyor. İmparator olduğunuzda kendinize ait topraklarınızı dilediğiniz şekilde geliştirebiliyor, her şehrin kendine has arazi yapısında binalarınızı yapılandırabiliyor, askeri, ekonomik, ticari yönlerden şehrinizi güçlendirebiliyor, diğer şehirlerle ister barışsal (alışveriş) yollar, isterseniz daha sert yollarla (topraklarınızı genişletmek, fetihler, kanlı savaşlar gibi) ilişki kurabiliyorsunuz. Oyunun han bölümünde anlık (çevrimiçi) olarak görüşlerinizi ve kozlarınızı paylaşabilir, isterseniz forumdaki ozanlar loncası bölümünde şanlı destanlarınızı efsaneleştirebilirsiniz. Oyunun en önemli özelliklerinden birkaçını saymak gerekirse, şehirleri ve binaları görsel olarak görebilmeniz, arenada diğer oyuncular ile oyundan bağımsız olarak anlık savaşlar yapabilmeniz, ordunun sadece tek tip değil, çok çeşitli özellikle sahip kara ve hava saldırısı/savunması yapan askerlerden oluşması, karaborsada ve markette yapılan ticaret, generallerin isterlerse oyuna imparator olarak devam etme şanslarının olması, savaşların sadece ordunun gücüne değil akla, stratejiye, seviyeye ve ırkların özelliklerine de dayalı olması vb. sayılabilir. Her şeyden önce oyunun tamamen özgün bir yapıda ve Türkçe (bazı yerlerde oluşturulan SonKehanet dilinde) olduğunu ve henüz beta aşamasında olmasına rağmen şimdiden bir çok yeniliği beraberinde getirdiğini ve gün geçtikçe daha da iyiye gideceğini hatırlatmak isteriz. Gizemleri çözme, başlangıca ışık tutma, kadere meydan okuma fırsatını “Son Kehanet” te yakalayın, çünkü Nekromentias (Kehanetler kitabı)’nda da belirtildiği gibi “Ölümden eski olan tek şey, bir ömür fark ile yaşamın kendisidir.”

İlgilenen arkadaşlar oyuna buradan ulaşabilirler.


Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2021 16:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.12.2017 02:12
Ben yıllardır bu oyunu bekliyorum ne zaman açılacak 7 yıl oldu :S
Kalan Karakter : 300 Gönder
Son Kehanet

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×