1/2

Son Korsan

Mahmut Saral 15.07.2010 - 17:44
Engin denizler sizi çağırıyor
Engin denizler sizi çağırıyor. Bir denizci olabilir, uçsuz bucaksız denizlerde maceralara atılabilir, güçlü bir korsan olarak hüküm sürebilirsiniz. Son Korsan, Internet üzerinden ücretsiz olarak oynanabilen bir denizcilik oyunu. Seçimler size sunulmuş, ancak yöntemleri siz belirleyeceksiniz. Hadi başlayalım.

Usta, bu taka kaç para?

Ücretsiz olarak kayıt yaptırdıktan sonra koca denizin ortasında, takamızla baş başayız. Daha doğrusu onu kontrol ederek geleceğimizi belirlemeliyiz. Henüz yeni olduğumuz için ne güçlü bir gemimiz, ne silahlarımız, ne de donanmamız var. O halde işe, savunmasız noktaları yok ederek ve hazine bularak başlamalıyız. Her ne kadar boyutları bizden büyük olsa da dragonlar ve balinalar, size zarar vermeyen, bu sebeple kolaylıkla alt edebileceğiniz hedefler. Öldürmesi biraz uzun sürüyor, ama sonrasında kazandığınız puanlar işinize yarar unsurlar satın alabilmeniz için önemli.

Son Korsan
Hazineler ise, korsanlar için olmazsa olmazlardır. Bir adaya çıkıp, kumları kazarak sandığı çıkarmıyorsunuz, ama deniz üzerinde gördüğünüz sandıkların üzerinden geçerek de bu mücevherlere sahip olabilirsiniz. Hem para kazanacağınız gibi, hem de sağlık barınıza olumlu yönde artış sağlıyorlar. Botlar tarafından yönetilen gemileri de düşman olarak görebilirsiniz. Genellikle ortalıkta boş boş gezen bu gemiler, size zarar vermekten çekinmiyor, ancak pek de zorlanacağınızı sanmıyorum.

Oyunumuz kuş bakışı bir açıya sahip. Genellikle mavi sularda gezinirken, bazen de adalara rastlayabiliyoruz. Haritanın olabildiğince sağına doğru hareket ettiğimizde, bir sonraki haritaya adım atabiliyoruz. Dev deniz canlılarını ve botlar tarafından kontrol edilen gemileri bir yana bırakırsak, tabii ki sizin gibi gerçek oyuncular tarafından kontrol edilen donanmalar da var. İşte asıl dikkat edilmesi gereken nokta bu. Zira siz oyuna yeni başlamış olabilirsiniz, ama uzun süredir devam eden oyuncular, çoğu konuda hem tecrübe, hem de donanım olarak sizden daha üstün olabiliyor. Siz siz olun, iyice güçlü hale gelmeden bire bir savaşlara girişmeyin.