Sonic Adventure 2

İhsan Aktı
İhsan Aktı 3.06.2010 - 12:31
Sega'nın maskotu, dünyanın en hızlı sanal kirpisi olarak anılan Sonic, Sega'nın üretimine son verdiği emektar Dreamcast'lerimiz için son bir kez hazırlanıyor. DC'ciler sıkı tutunun!

Sega'nın maskotu, dünyanın en hızlı sanal kirpisi olarak anılan Sonic, Sega'nın üretimine son verdiği emektar Dreamcast'lerimiz için son bir kez hazırlanıyor. DC'ciler sıkı tutunun!

Gizemli Siyah Kirpi

Sonic Adventure 2'de 6 oynanabilir karakterle karşılaşıyoruz. Fakat ilk oyunun aksine karakterler üçerli olarak iki gruba ayrılıyorlar; kahramanlar ve kötü güçler. Kahramanlar grubunda tanıdık simalar yer alıyor ki bunlar; Sonic, Tails ve Knuckles. Kötü güçleri ise çatlak profesör Robotnik (Nam-ı diğer Eggman), paten giyen gizemli siyah kirpi Shadow, uçma ve tırmanma yeteneklerine sahip beyaz renkli dişi yarasa Rogue oluşturuyor. Sonic Adventure 2'de yeni karakterlerin bulunmasının yanısıra ilk oyunda yer alan karakterlerin hareketlerinin arttığı da belirtilen bir başka nokta. Mesela Sonic, demir parmaklıklardan kayabiliyor ve düşmanlarına değişik bir takla ile hasar verebiliyor. Tails ise modifiye ettiği Tornado adlı uçağıyla boss robotlara karşı savaşabiliyor...Ayrıca ilk oyunda bulunan ve bir nevi sanal hayvan zevki yaşamamızı sağlayan Chao'lar, bu yeni oyunda daha da geliştirilmiş bir biçimde yerlerini alıyorlar.

Sıkı Kontroller

İlk oyunda oyunculara zor anlar yaşatan kamera bu sefer değiştirilmiş ve kahramanı yine arkadan gösteren, daha dengeli bir kamera yerleştirilmiş. Bu sayede kameranın neden olduğu kontrol problemleri de bir ölçüde azalacak gibi gözüküyor. Yeni versiyonda her kahramana özel boss savaşları ve araştırılacak bölümler bulunuyor. Bununla beraber ilk oyuna nazaran daha fazla mini oyunla karşılaşacaksınız. İki kişilik bir çok oyun modunun eklendiği de açıklanan özellikler arasında. Sonic Adventure, DC için çıkan birinci parti oyunlardan biri olmasına rağmen mükemmel grafiklere sahipti. Sonic Adventure 2'de ise ilk oyundaki grafiklere bakılınca gözle görülür derecede artmış, 60 fps hızındaki mükemmel görüntülerle karşılaşıyoruz. Özellikle mekan detayları ve karakterlerin görünümlerindeki yumuşaklık dikkat çekiyor.

Sonic'ten 10.Yıl Armağanı

Sonic Adventure 2, bu haliyle ilk versiyonunun başarılı bir devamı olacağa benziyor. Kim bilir belki de en iyi macera oyunu olarak anılan Rayman 2'nin tahtını bile ele geçirebilir. Bekleyelim, görelim.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2021 21:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sonic Adventure 2

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×