Sonic Mania'nın PC uyarlaması DRM yüzünden sıkıntıda

Sonic Mania'nın PC uyarlaması DRM yüzünden sıkıntıda

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 30.08.2017 - 16:33
İki hafta boyunca PC portunu bekleyen oyuncular bir hayli sinirli.
Sonic Mania, iki hafta önce Playstation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için satışa sunulmuştu. Çoğu firma ve oyuncu tarafından yüksek puan alan oyunun PC portu "Sonic'i bilgisayar platformunda daha iyi oynamak" için ertelenmişti. Dün oyuncular için indirilebilir konumuna getirilen yapımın ertelenmesinin nedeni Denuvo koruması olduğu anlaşıldı. Denuvo ile beraber getirilen DRM ile oyun çevrimdışı modda oynanamaz hale geldi. Anlaşılacağı gibi bu da yaklaşık iki haftadır oyunu bekleyenlerin canını sıktı.

Buna karşılık bir duyuru yayınlayan Sega, DRM olaylarını oyunun yapımcısı Chritian Whitehead ile en kısa şekilde halletmeye çalıştıklarını belirtti. Aynı zamanda modlama kısımlarını da bozan Sega'nın kısa bir sürede sorunları düzeltmesi bekleniyor. Sonic Mania, bahsettiğimiz gibi dün PC platformunda yerini aldı. 15 Ağustos'ta çıkan konsol versiyonu ile alakalı incelememize ise buradan ulaşabilirsiniz.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2021 23:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2018 15:03
buda nasi oyuu idirioz
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×