Sonic'in yapımcılarından Yuji Naka hapse atıldı

Murat Oktay
Murat Oktay 28.12.2022 - 02:22
Sonic'in yapımcılarından Yuji Naka, firma içi bilgileri kendi lehine kullanmak ve zenginleşmek suçu ile tutuklanarak hapse atıldı.

Sonic the Hedgehog, sadece oyuncuların ilgisini çekmiyor. Sinema filmi de oldukça dikkat çeken yapım oldukça güçlü bir marka değerine sahip. Markanın yaratıcı ve yapımcılarından biri olan Yuji Naka geçtiğimiz ay tutuklanıp serbest kaldıktan sonra yeniden tutuklandı.

Sonic'in ortak yapımcılarından Yuji Naka hapse atıldı

Tokyo Bölge Savcılığı, Naka'nın Final Fantasy VII: The First Soldier'ın ATeam Entertainment'ta geliştirilmekte olduğuna dair içeriden bilgileri elde ederek markaya dair oldukça yüksek miktarda hisse senedi almış. Yaklaşık 834.000 $'lık hisse satın alan Naka'nın ayrıca Dragon Quest Tact ve geliştirici Aiming ile benzer bir planlar içinde olduğu ortaya çıktı. O firmadan da yaklaşık 20.000 $'lık senet satın alan yapımcının tutuklanması pek de garip olmasa gerek.

Sonic The Hedgehog

Ancak iş daha büyüyeceğe benziyor. Zira Square Enix'te de çalışan Taisuke Sasaki de benzer suçlarla itham ediliyor. Geçtiğimiz aylarda benzer tutuklamaların gerçekleşmesi oyun sektöründe çok ciddi yaralara sebep olabilir.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2023 18:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2022 14:04
hukuk ile ilgili birileri bana bu olayı açıklaya bilirmi acaba suç olan öğe nedir harbi merak ettim cahilliğime verin
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2022 22:26
borsa manipülasyonu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2022 11:29
İyi olmuş hakettiğini bulmuş. Japonyada adaletli ülkelerden biri severim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sonic'in yapımcılarından Yuji Naka hapse atıldı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×